• Tüm Kategoriler
  • Acil Tıpta COVID-19-Başar Cander

   Fiyat:
   340,00 TL
   Havale / EFT:
   333,20 TL
   Herşey çok farklıydı Alışmadığımız ve daha önce görmediğimiz bir hayat tarzıydı, tüm toplumu dahası tüm dünyayı etkilemişti. 2. Dünya savaşından beri böyle büyük etkileyici bir olayla karşılaşmamıştık.
   Covid 19 salgını: Olmaz denen şeyler olmuştu.Uçak seferleri bitmiş şehirlere giriş çıkışlar yasaklanmış insanlar camide ibadet edemez hale gelmişti.
   Tüm dünyayı derinden sarsan bu olay adeta herkesi benzer şekilde yaşamaya mecbur bırakmış  ve büyük bir mücadeleyi ortak vermek zorunluluğu doğmuştu.Bu büyük mücadelenin ana cephesi Acil Servisler oldu çünkü 24 saate yayılan hasta başvuruları tetkikleri bunu zorunlu hale getirmişti.Tüm dünya daha önce görülmedik şekilde bir cephede buluşuyor ve mücadelenin ana hattı acil servisler oluyordu Ülkemiz olarak bu mücadeleden alnımızın akıyla çıkmaya çok yakınız. Bir çok faktör bu başarılı mücadelede  önemli rol oynamıştır ancak daha önce de belirttiğimiz gibi yıllardır acil servislerimiz çok yoğun hasta bakıyordu. Bir çok gelişmiş Avrupa ülkesi bu kadar hasta başvurusunda afet ilan eder ve sistemleri çöker diyorduk.Nitekim bunu yaşadılar. Oysa yıllardır adeta her gün afet yöneten acil serviler  bu büyük mücadelede ülkemiz sağlık sisteminin ana direnç gücünü oluşturdular.Uzun yıllardır yapılan sağlık yatırımları da ülkemizinbu salgındaki başarısına katkı sunmuş, yaşadığımız bu zorlu sınavın soruları adeta en çok çalıştığımız yerden çıkmıştı.

   Acil Tıpta Covid-19
   ISBN :9786057607683
   Kategori :ACİL TIP, ENFEKSİYON HASTALIKLARI, I?Ç HASTALIKLARI
   Yayınevi :İstanbul Tıp Kitabevleri
   Editör :   Prof. Dr. Başar Cander
   Baskı Yılı :2020
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786057607683
   Markaİstanbul Tıp
   Stok DurumuVar
   9786057607683

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.