Adalet Yargı Etiği Felsefesi ve Fragmanları Kurtuluş Tayanç Çalışır

  Fiyat:
  95,00 TL
  İndirimli Fiyat (%15,8) :
  80,00 TL
  Kazancınız 15,00 TL
  Havale / EFT:
  78,40 TL

  Gündelik yaşayıp, gündelik yol almanın aynı zamanda yaşamımızı ele geçirme tehlikesi gösterdiğine ilişkin yaygın bir rahatsızlık duygusu taşıdığımız bu günlerde karınca kararınca demeden, "yoruldum" demeden; azı çok edip işe koyuldum ve bu eseri meydana getirdim. İçimdeki vicdan duygusu hiç durmuyor ve böyle bir kitap yazmamı söylüyordu. Sonunda galip gelen vicdan duygum oldu. Ne de olsa vicdanlı olmaktan yorulmuyor insan!

  Oldum olası adli organları ceza yerine, adalet merkezliliği hayata geçirmede yardımcı olan hukuk felsefesi örgütü olarak tasavvur ettim. Bu kitabı da bu düşünce düzleminde yazdım. Çünkü çok iyi biliyorum ki, felsefe pınarından sulanıp, beslenecek bir hukuka ihtiyacımız var!

  Macera, atılganlık, bireycilik ruhunun öldüğünü; karar verme ve sorumluluk yüklenme arzusunun ise azaldığı bir dünyada avukat, yargıç ve savcılar ne otokrasiye ne de bürokrasiye boyun eğmez insanlar olmalıdır. Onlar, ne otokrasi ne de bürokrasi içinde yer almamalıdırlar. Yargıç ve savcıları ve hatta tüm hukukçuları, o büyük ve mütevazı yerlerini gururla, temiz bir iç güzellik içinde kabullenip, özgür ruhlarından asla taviz vermeyen, şair bir kişiliğin ince hassasiyetinin dikkatinden çıkmışçasına titiz çalışan, güneş dağların arkasında kaybolup gecenin karanlığı yeryüzüne inse bile adalet için çırpınıp duran insanlar olarak tasavvur ettim oldum olası.

  Yargı Etiği Felsefesi ve Fragmanları
  Kurtuluş Tayanç Çalışır
  Yayınevi:
  Adalet
  Basım Tarihi:
  2021 Ocak
  Basım Yeri:
  Ankara
  Sayfa Sayısı:
  279
  Boyut:
  13,5x19,5
  Baskı:
  1
  ISBN/Ref:
  9786257277716
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786257277716
  MarkaAdalet Yayınları
  Stok DurumuVar
  9786257277716

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.