• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi 21. Yüzyılda Askeri İşgal Hukukunun Yeni Yüzü: Askeri Mevcudiyet Olmaksızın İşgalin Mümkünlüğü

   Fiyat:
   98,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10,2) :
   88,00 TL
   Kazancınız 10,00 TL
   Havale / EFT:
   86,24 TL
   Bu keşmekeşli hayat yolunda bulunulan yerden ne geri gidilebilir ne de geleceğe daha hızlı bir şekilde varılabilir. Her şey zamana yayılmış ve bir sürece tabi tutulmuştur. Dünyanın yollarına bile tam anlamıyla aşina olmayan insanoğlu, hayat yolunu hem kendisi belirler hem de hayatın onu götüreceği yerleri merak eder.

   Bu araştırma tezinin başarılı bir şekilde tamamlanmış olmasından mutluluk duymakta ve gelecek çalışmaların devamlılığı adına güzel bir başlangıç olmasını umut etmekteyim.

   Daha önce detaylı bir şekilde incelenmemiş “askeri işgal hukuku” alanında başarılı bir başlangıç yapmış olmaktan sevinç duyduğumu belirtmek isterim. Araştırmanın amacı, günümüz dünyasında uluslararası barış adı altında geniş çaplı ihlaller gerçekleştiren uluslararası aktörlerin işgalcilik siyasetlerini ortaya çıkarmak, insanların yaşam hakkı ve koşullarına saygı duyulması ilkesini bir kez daha hatırlatmak olmuştur. Araştırma sürecinde vatanım Azerbaycan'ın, Karabağ topraklarını işgalden kurtarmış olması bu süreçte bana ilham olmuştur. Bu yolda danışmanım Doç. Dr. Mustafa Çakır’a gösterdiği ilgi ve yardımlardan dolayı teşekkürlerimi sunmayı kendime borç bilmekteyim. Tez savunmasında jüri heyeti olan Prof. Dr. Ender Ethem Atay ve Prof. Dr. Mehmet Emin Çağıran hocalarıma derin teşekkürlerimi sunar ve araştırma tezine dair yaptıkları müsbet yorumların beni “işgal hukuku” alanında daha derin araştırmalar yapmaya teşvik etmiş olduğunu belirtmek isterim. 

   Barkod : 9786258092905

   Yayın Tarihi : 2022 Mayıs

   Kapak Türü : Karton Kapaklı

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 1

   Sayfa Sayısı : 145

   Ebat : 16x23,5

   Takım :

   Dili : Türkçe

   Ekler :

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786258092905
   MarkaAdalet Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786258092905

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.