Adalet Yayınevi Adli Bilimler ve Kriminalistik Ansiklopedisi (10 Cilt) İ. Hamit Hancı Ogün Vural

  Fiyat:
  9.900,00 TL
  İndirimli Fiyat (%15) :
  8.415,00 TL
  Kazancınız 1.485,00 TL
  Havale / EFT:
  8.246,70 TL

  İnsanlık tarihi kadar eski bir olgu olan suç, nedenleri ve sonuçları sebebiyle her zaman araştırmacıların ilgi odağı olmuştur. Daha yaşanabilir bir toplum için suç ile mücadele etmek ise kolluk kuvvetlerinin temel görevleri arasındadır. Bilim ve teknolojideki sürekli değişim ve gelişmeler, suç türlerinin de çeşitlenmesine neden olmaktadır. Suçların aydınlatılması, adaletin sağlanması ve toplumda yaşayan bireylerin devlete olan güvenlerinin korunabilmesi için yürütülen araştırma, soruşturma ve inceleme yöntemlerinin sürekli olarak yenilenmesi gerekmektedir. Suçlunun, hak ettiği cezayı alabilmesi, adil bir yargılamanın gerçekleşebilmesi, ülkedeki adalet mekanizmasının sağlam, bilimsel yöntem ve tekniklerle ortaya konan delil elde etme çalışmaları ile mümkün olacaktır.

  Yaşadığımız yüzyıl içerisindeki suç çeşitliliğinin artması sonucunda güncelliğini yitiren uygulamaların yerine yeni tekniklerin geliştirilmesi, adli bilimler alanında kullanılmakta olan fen, sosyal ve sağlık bilimlerine ait uygulamaların ise suçlu ile mücadelede kullanımın yaygınlaştırabilmesi, gelişmekte olan yeni yöntem ve tekniklerin saha ve alan uzmanlarına iletebilmesi amacıyla yola çıkılmış ve bu ansiklopedinin hazırlanması çalışmalarına başlanmıştır. Ülkemizde kullanılan mevcut bilgi kaynaklarının kapsam olarak yetersizliği ve gelişen yöntemlerin aktarılması konusundaki problemler, Adli Bilimler ve Kriminalistik alanında kapsamlı bir çalışmanın ortaya konmasını gerekli kılmıştır.

  “Delile olan güven, devlete olan güvendir” felsefesi ile yola çıkarak “Adli Bilimler ve Kriminalistik” alanında şimdiye kadar yapılmamış olan bu çalışma da Sağlık Bilimleri, Sosyal Bilimler, Hukuk, Mühendislik, Doğa Bilimleri, Olay Yeri İnceleme ve Kimliklendirme gibi adli bilimler alanlarından seçilen 361 bölüm yer edinmiştir.

  Ele alınan birbirinden kıymetli 361 bölüm ise; 397 uzman akademisyen ve Emniyet Genel Müdürlüğümüzde görevli sahada çalışan uzman personelimiz eşliğinde hazırlanmıştır. 10 ciltten oluşan Adli Bilimler ve Kriminalistik Ansiklopedisi Cumhuriyetimizin 100. yılına armağan olarak ortaya konmuştur.

  Barkod : 
  9786052641194

  Yayın Tarihi : 2023 Nisan

  Kapak Türü : Ciltli

  Kağıt Türü : İvory 80 Gr.

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 6014

  Ebat : 20,5x28,5

  Takım : 10 Cilt

  Dili : Türkçe

  Ekler :

  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786052641194
  MarkaAdalet Yayınları
  Stok DurumuVar
  9786052641194

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.