Adalet Yayınevi Arabuluculuk Sınavına Hazırlık ve Soru Bankası (Ömer Faruk Demir)

  Fiyat:
  108,00 TL
  İndirimli Fiyat (%14,8) :
  92,00 TL
  Kazancınız 16,00 TL
  Havale / EFT:
  90,16 TL
  KİTAP TESLİM TARİHİ: 01.09.2022

  ‘Arabuluculuk Sınavına Hazırlık ve Soru Bankası’ kitabımız arabuluculuk sınavına hazırlanan adaylara yardımcı olması ve arabuluculuk süreci hakkında referans kaynak olması amacıyla hazırlanmıştır. Alternatif uyuşmazlık çözüm yollarından olan ve uygulama alanı ve talep edilebilirliği gittikçe artan arabuluculuk hakkında güncel gelişmeler ve yeni hükümler de göz önüne alınarak meslektaşlarımıza faydalı olacağını düşündüğümüz bu çalışmayı takdim etmekteyiz.

  Değerli adaylarımıza öncelikle kaynak kitap niteliğinde olarak eğitim kitabının özet ve tekrarı niteliğinde olan kısımları dikkatlice okumalarını tavsiye etmekteyiz. Daha sonra kitabımızda yer alan her bir modüldeki çözümlü soruyu öncelikle kendilerinin çözmelerini daha sonra çözümlü cevaplarını okumalarını tavsiye ederiz. Bu şekilde arabuluculuk süreci hakkında temel kavramları elimizden geldiğince özet şeklinde anlatmaya çalıştığımız bu kitaptan sınava girecek adaylarımız ve meslektaşlarımız en verimli şekilde faydalanabilirler. Bunun dışında sınava girecek adaylara, iştirak ettikleri arabuluculuk eğitimlerinden elde ettikleri bilgileri ve notları tekrar edip ilgili teorik kitaplardan (özellikle de Arabulucu Daire Başkanlığı’nın Temel Arabuluculuk Eğitimi Katılımcı Kitabından) istifade etmelerini önemle tavsiye etmekteyiz.

  Arabuluculuk sınavına hazırlık amacıyla hazırladığımız bu çalışmamız, sınava yönelik ve tekrar amaçlı bir kaynak olduğundan, çoğunlukla Arabulucu Daire Başkanlığı’nın Temel Arabuluculuk Eğitimi Katılımcı Kitabından yararlanılarak hazırlanmıştır. Bu temel Arabuluculuk eğitim kitabının yanı sıra bilgilerin pekiştirilmesi ve uygulamaya dökülebilmesi adına özgün açıklamalara da ayrıca çalışmamızda yer verilmiştir. Her modülün sonunda çözümlü test sorularına (toplam 175 çözümlü test sorusuna) yer verilerek her modüldeki konunun iyice pekiştirilmesi hedeflenmiştir. Ayrıca 40 soruluk genel tekrar testine yer verilerek genel bir tekrar ve adayların kendisini test etmesi amaçlanıştır. Son olarak çalışmamızda Aralık 2022’de yapılacak Arabuluculuk sınavına uygun formatta 60 sorudan oluşan 6 deneme sınavına (toplam 360 soruya) yer verilmiştir. Kitabımızın sınava girecek adaylara ve uygulamacı meslektaşlarımıza faydalı olmasını dileriz.

  Barkod : 9786258209143

  Yayın Tarihi : 2022 Ağustos

  Kapak Türü : Karton Kapaklı

  Kağıt Türü : I.Hamur

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 288

  Ebat : 16x23,5

  Takım :

  Dili : Türkçe

  Ekler :

  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786258209143
  MarkaAdalet Yayınları
  Stok DurumuVar
  9786258209143

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.