• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Belediye Başkanları Meclis Üyeleri ve Encümen Üyelerinin Sorumlulukları İdari Sorumluluk - Mali Sorumluluk - Ceza Sorumluluğu

   Fiyat:
   155,00 TL
   İndirimli Fiyat (%12,9) :
   135,00 TL
   Kazancınız 20,00 TL
   Havale / EFT:
   132,30 TL
   Elinizdeki kitabın birinci baskısı 2019 yılında yapılmış, beklenenden daha fazla ilgiyle karşılanmıştır. Halen hükmünü sürdüren ve çağımızın vebası olarak kabul edilen Covid-19 salgını; 2020 yılında bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de başta kamu idareleri olmak üzere yerel yönetimlerin de kapanmasına sebebiyet vermiş, 2020 yılı neredeyse kapanma yılı olmuştur. Bu nedenle kitaba talep olmakla birlikte yeniden basımı gecikmiştir.
   Belediyeler belde sakinlerinin mahalli müşterek nitelikteki ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan ve karar organları seçmenler tarafından seçilerek oluşturulan idari ve mali özerkliğe sahip kamu tüzel kişileridir.
   Bu tüzel kişilerin en önemli organları; belediye meclisi, belediye encümeni ve belediye başkanlarıdır. Bu organlarda görev alanlar seçmenler tarafından seçilmekte bu bakımdan en başta kendilerini seçen seçmenlere karşı sorumlulukları bulunmaktadır. Bundan başka hesap verme sorumluluğu bakımından başta Sayıştay olmak üzere diğer denetim organlarına hesap verme sorumlulukları bulunmaktadır. Bu itibarla bu baskıda Belediyelerin Denetimi ayrı bir başlık altında ele alınarak bir bölüm şeklinde okuyucuların istifadesine sunulmuştur.
   Ayrıca; birinci baskıdaki yer alan konuların bir kısmı okuyuculardan gelen talepler doğrultusunda yeniden gözden geçirilmiş, genişletilmesine ihtiyaç duyulan konular genişletilmiştir.
   Birinci baskıda yer alan yargı kararlarının bazılarının yeri değiştirilmiş, bu kararlara ilaveten yeni ve güncel kararlar bulunarak kitaba ilave edilmiştir.

   Barkod : 9786258092332

   Yayın Tarihi : 2022 Mart

   Kapak Türü : Karton Kapaklı

   Kağıt Türü : Sarı Kitap Kağıdı

   Baskı Sayısı : 2

   Sayfa Sayısı : 422

   Ebat : 16x23,5

   Takım :

   Dili : Türkçe

   Ekler :

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786258092332
   MarkaAdalet Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786258092332

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.