Adalet Yayınevi Genel Kamu Hukuku Dersleri (Ergin Ergül)

  Fiyat:
  275,00 TL
  İndirimli Fiyat (%15,3) :
  233,00 TL
  Kazancınız 42,00 TL
  Havale / EFT:
  230,67 TL

  Genel Kamu Hukuku, toplumsal ve siyasi bir varlık olan insanın sosyal yaşamının ürünü olgular arasında “devlet” denilen en ileri ve yaygın toplumsal örgütlenmeyi konu edinmektedir. Devlet sosyal hayatta herkesi derinden etkileyen ve yakından ilgilendiren bir olgudur. Bu kadim olgu önemini günümüzde de korumaktadır.

  Neden hukuk fakültelerinde Genel Kamu Hukuku adı altında bir derse ihtiyaç var? sorusunun cevabı, kısaca hukuksal analizi yapılmadan, çok yönlü bir olgu olan devletin tam olarak anlaşılamayacağıdır. Hukuki yöntem, aynı zamanda eksiksiz bir devlet analizinin de ön koşuludur. Çünkü devlet siyaset biliminden sosyoloji ve felsefeye birçok alanın konusu olsa bile hukuki bir kavram ve hukuki bir örgütlenmedir ve tam olarak yalnızca hukuki olarak açıklanabilir.

  Öte yandan, devlet ve onunla ilişkili kavramlar anlaşılmadan onun içinde oluşan ve uygulanan hukukun da anlaşılması mümkün olmaz. Devlet ve hukuk birbirini besleyen ama aynı zamanda etkileyen birer faktördür. Bu açıdan hukuk öğrencileri için devleti anlamak ve tanımak, aynı zamanda iyi bir hukukçu olabilmenin de ön koşuludur. Diğer yandan farklı alanlarda yükseköğrenim görseler de devlette görev alacaklar ile kamusal aktivitelerde ve siyasette rol almayı amaçlayan herkes açısından devlet olgusunu çok çeşitli boyutlarıyla bütüncül bir şekilde anlamak ve kavramak mesleki başarıları için özellikle gereklidir.

  Barkod : 
  9786258209259

  Yayın Tarihi : 2022 Eylül

  Kapak Türü : Karton Kapaklı

  Kağıt Türü : Sarı Kitap Kağıdı

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 411

  Ebat : 16x23,5

  Dili : Türkçe

  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786258209259
  MarkaAdalet Yayınları
  Stok DurumuVar
  9786258209259

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.