Adalet Yayınevi Kambiyo Senetlerinde Şahsi Defiler Kürşat Göktürk

  Fiyat:
  203,00 TL
  İndirimli Fiyat (%14,8) :
  173,00 TL
  Kazancınız 30,00 TL
  Havale / EFT:
  171,27 TL

  Çalışmamızda şahsi defiler konusu, esas itibariyle poliçe ve bonoya ilişkin hükümlere ağırlık verilmek suretiyle incelenmiştir. Konu hakkında yasanın sevkettiği hükümler, öğreti görüşleri ve yargı kararları mümkün mertebe ilgili kısımlara işlenmeye çalışılmıştır.

    Uygulama için daha yararlı olmakla birlikte, yargı kararlarına geniş yer ayrılmasından, eserin hacmini genişletmeme kaygısıyla imtina edilmiştir. Keza yazımda, karşılaşılabilecek defi örnekleri bakımından kazuistik oluşturmak gibi bir amaç da belirlenmemiştir. Bunun yerine, icabında ilgili örnek bağlamında görüş belirtilmesi yolu izlenmiştir.

    Kıymetli evrak hukuku sahasında bilgi edinmemizi sağlayanlar dahil, eserin hazırlanması sürecinde fikirlerine başvurduğum kıymetli hocalarıma ve akademisyen arkadaşlarıma teşekkürü borç bilirim. Bu teşekkürün iki kişinin şahsında somutlaşması mümkündür ve bunlardan biri rahmetli hocam Naci Kınacıoğlu’dur. Lisansüstü eğitim döneminde kıymetli evrak hukuku sahasında derslerine girme şerefine nail olduğum, bu sahada farklı bakış açılarıyla konulara yaklaşma kabiliyetini bizlere kazandıran değerli hocam Prof.Dr. Naci Kınacıoğlu’na eseri ithaf eder, kendisini hürmet ve rahmetle yadederim.

    Eserin hazırlanma sürecinde, desteğini esirgemeyen eşim Neslihan’a teşekkür eder; kendilerine ayrılması gereken zamanın esere harcanmasına tahammül gösteren, anlayışla karşılayan evlatlarımdan, birlikte geçiremediğimiz zamanlar için özür dilerim.

  Eserin yayımını gerçekleştiren Adalet Yayınevi çalışanlarına ve yayınevi sahibi Hakan Karaaslan’a emek ve gayretlerinden ötürü teşekkür ediyorum.

  Eserin öğreti ve uygulama açısından yararlı olması dileğiyle.

  Barkod : 9786258153729

  Yayın Tarihi : 2022 Temmuz

  Kapak Türü : Karton Kapak

  Kağıt Türü : I.Hamur

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 150

  Ebat : 16x23,5

  Takım :

  Dili : Türkçe

  Ekler :

  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786258153729
  MarkaAdalet Yayınları
  Stok DurumuVar
  9786258153729

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.