Adalet Yayınevi Kişisel Verilerin Korunması Hakkı (Bayram Doğan)

  Fiyat:
  121,00 TL
  İndirimli Fiyat (%14,9) :
  103,00 TL
  Kazancınız 18,00 TL
  Havale / EFT:
  100,94 TL

  İnsan hakları, insanın sadece insan olmakla kazandığı hak olarak kabul edilmiş, yüzyıllardır üzerinde tartışılarak öncelikle düşünce temelinde ele alınmış ve sonrasında uzun mücadelelerle hukuk temelinde olmak üzere anayasalarda, uluslararası sözleşmelerde ve yargı alanında yer almış, korunması gereken değerler anlayışı olarak ifade edilebilir.

  İnsan hakları, 21. yüzyılın da hala en önemli konularından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Zira günümüzde de insan hakları konusunda ihlaller yaşanmakta, dolayısıyla hak kayıpları söz konusu olmaktadır. Bu nedenle insan haklarının zaman, mekân ve konu fark etmeksizin korunması büyük önem arz etmektedir. İçerisinde yaşanılan modern ve teknolojik çağın en önemli görülen değerlerinden biri ise kişisel verilerdir. Bu nedenle kişisel verilerin anayasa ve kanunlar ile korunması kaçınılmaz olmuştur. Dolayısıyla verilerin gerek hukuki gerek idari gerekse yargı yolu ile korunması oldukça önemlidir.

  İnsanlar kişiliğine bağlı, dokunulmaz, devredilmez, vazgeçilmez temel hak ve hürriyetlere sahiptir. Nitekim bugünde insan; yaşama, maddi ve manevi varlığını koruma ve geliştirme hakkına sahiptir. Bu noktada önemli bir husus, insanın özel hayatı, yaşam alanı, mahremiyeti ve onuruna gelebilecek saldırıları önleyerek temel haklarını korumanın devletin asli görevleri arasında olduğunu unutmamak gerektiğidir. Zira insanın temelde özel hayatını ve mahremiyetini korumak ve varlığını özgürce gerçekleştirebilmesini sağlamak için devletin bu korumasına ihtiyaç bulunmaktadır.

  Barkod : 
  9786258092578

  Yayın Tarihi : 2022 Mart

  Kapak Türü : Karton Kapaklı

  Kağıt Türü : Sarı Kitap Kağıdı

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 300

  Ebat : 16x23,5

  Dili : Türkçe

  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786258092578
  MarkaAdalet Yayınları
  Stok DurumuVar
  9786258092578

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.