• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Kurumsal Siber Güvenlik Yönetimi - Ahmet Bozgeyik

   Adalet Yayınevi Kurumsal Siber Güvenlik Yönetimi - Ahmet Bozgeyik
   Görsel 1
   Fiyat:
   55,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10) :
   49,50 TL
   Kazancınız 5,50 TL
   Havale / EFT:
   48,51 TL
   49.50 www.tercihkitabevi.com
   Kurumsal Siber Güvenlik Yönetimi - Ahmet Bozgeyik

   Bilişim ağları genişledikçe siber güvenlik yönetimi kişilerden işletmelere, kurumlardan devletlere kadar herkes için gün geçtikçe daha önemli bir konu haline gelmektedir. Bu sürecin artan bir hızla devam edeceğini öngörmek mümkündür.

   Günümüzde kişiler ve işletmeler için değer ifade eden her şey siber saldırıların hedefi haline gelmektedir. Siber tehditler, herkesin er veya geç yüzleşeceği bir tehdide dönüşmektedir. İlk zamanlarda, bir sisteme izinsiz girme, izinsiz davranışta bulunma, önemli önemsiz bazı bilgilere izinsiz erişme şeklinde gerçekleşen eylemler gün geçtikçe oldukça komplike bir boyut kazanmakta ve çeşitlenmektedir.

   Siber tehditler, önceleri hedefindeki kişi veya işletmeler bakımından kısa vadede veya hiç belirti vermeyen münferit eylemler şeklinde iken günümüzde bir sürece dönüşmüştür. Bu nedenle belli bir süre bir siber eyleme maruz kalmamak bu tehdidin söz konusu olmadığı veya ortaya çıkmayacağı anlamına gelmemektedir. Bir siber tehdit veya eyleme maruz kaldığı halde bunun farkında olmamak ise işin daha vahim boyutudur.
   Bu nedenle siber tehditlere maruz kalmamak için alınan önlemler ve herhangi bir saldırı durumunda tahribatların bertaraf edilmesi veya en az zararla atlatılması için alınacak tedbirler çok önemlidir.

   Günümüzde siber güvenlik konusunda dikkat edilmesi gereken üç temel özellik söz konusudur. Bunlar; (1) siber tehditlere karşı farkındalık, (2) faaliyetlerin yürütüleceği güvenli ortam oluşturulması ve (3) saldırılara karşı dirençli olunmasıdır. Bir kurumun yüzde yüz güvenli olması mümkün olmasa da bu üç temel özelliğe odaklanmak suretiyle siber tehditlerin etkilerini azaltarak, potansiyel zararları en aza indirmek mümkün olabilir. Bu nedenle çalışmanın kurum ve işletmelerde siber güvenlik farkındalığına katkı yapmasını ve bu alanda yapılacak bilimsel çalışmalara bir zemin oluşturmasını ümit ediyorum.
   Baskı Tarihi
   Mart 2021
   Baskı Sayısı
   1. Baskı
   Yayınevi
   Adalet Yayınevi
   Yazar
   Ahmet Bozgeyik
   Sayfa Sayısı
   223
   Ebat
   14x21
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257656689
   MarkaAdalet Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786257656689

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.