• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Madde Karşılaştırmalı - Pratik Türk Medeni Kanunu & Türk Borçlar Kanunu-Madde Karşılaştırmalı -Sinan Sami Akkurt Kemal Erdoğan Hüseyin Tokat

   Adalet Yayınevi Madde Karşılaştırmalı - Pratik Türk Medeni Kanunu & Türk Borçlar Kanunu-Madde Karşılaştırmalı -Sinan Sami Akkurt Kemal Erdoğan Hüseyin Tokat
   Görsel 1
   Fiyat:
   75,00 TL
   İndirimli Fiyat (%13,3) :
   65,00 TL
   Kazancınız 10,00 TL
   Havale / EFT:
   63,70 TL
   65.00 www.tercihkitabevi.com
   Editörlüğünü gerçekleştirdiğimiz bu mevzuat çalışması, hâkim, savcı, avukat gibi uygulayıcı yargı mensuplarının, hukuk eğitimi gören öğrencilerin ve diğer ilgililerin pratik ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır.

   Bu bağlamda resmî metne işlenen değişiklikler aynen alınmış ancak resmi metne henüz işlenmemiş yahut sadece atıf yapılmakla yetinilmiş bulunan değişiklikler, ilgili maddelere bağlı dipnotlar ile vurgulanmıştır.
   Diğer taraftan, 4721 sayılı Türk Medenî Kanunu ve 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu’nun resmî metinlerinde fıkra numaralarının belirtilmemiş olmasından kaynaklanan olası karışıklıkların önüne geçilmesi gayesiyle, resmî metne sadık kalınmakla birlikte, maddeler birbirlerinden çerçevelerle ayrılmış, fıkralar ise kendi aralarında farklı fon renkleriyle belirtilmiştir. Hem okumayı kolaylaştırmak hem de zaman içerisinde ihdas edilecek olası değişikliklerin ilgili maddelere haricen işlenebilmesi ve/ veya notlar alınabilmesi için maddeler arasında makul boşluklar bırakılmıştır.

   Ayrıca başvurucuların kitapçığı kolay taşıyabilmeleri amacıyla sayfa sayısı ve içerik mümkün mertebe öz nicelikte muhafaza edilmiştir. Bu nedenle her bir maddenin eski mevzuattaki karşılıklarına madde çerçevelerinin hemen akabinde sadece nümerik anlamda yer verilmiş, eski Medenî Kanun (EMK)’da yahut Borçlar Kanunu (EBK)’nda karşılığı bulunmayan hükümler özel olarak belirtilmiş, madde karşılıklarının önceden farklı bir mevzuatta yer aldığı durumlarda ise ilgili mevzuat ayrıca gösterilmiştir.

   Barkod : 9786257277051

   Yayın Tarihi : 2021 Ocak

   Kapak Türü : Ciltli

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 2

   Sayfa Sayısı : 630

   Ebat : 14x20

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257277051
   MarkaAdalet Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786257277051

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.