• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Medeni Hukuk - I Başlangıç Hükümleri Kişiler Hukuku Olay ve Test Soruları Pratik Kitabı

   Fiyat:
   90,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15,6) :
   76,00 TL
   Kazancınız 14,00 TL
   Havale / EFT:
   74,48 TL


   On dört yazar ve iki editörlü bu pratik çalışma kitabı iş bölümü ve paylaşımların tezahürüdür. Salgın sürecinde, psikolojik anlamda bazen kendimizi kötü, yalnız ve/veya çaresiz hissettiğimiz olmuştur. Yine de online derslerimiz sayesinde toparlanıp, öğrencilerimizin karşısına cengâver yüzümüzle çıktık. Öğretim faaliyetimizde moral bulduğumuzdan, öğrencilerimiz de bizden feyz alsın istedik. İşte bu sıra dışı süreçte, meslektaşlarımızla azim gösterilerimizden bir diğeri, medenî hukuk ders kitabına ek olarak pratik çalışma kitabı yazmaktı.
   Her çalışan gibi, bizim yazarlarımız da çocuklarını uyutup sabahladı veya eşinden sabır rica etti. Tam kapanmada, evin ses ve kalabalığından sıyrılmak adına park hâlindeki aracında diz üstü bilgisayarda kendi bölümünü yazan hocamız bile bulunmaktadır. Kararlılığımızın ürünü işbu kitabımızı beğenilerinize samimiyetle sunarız. Söz konusu çalışmanın üstlenilmesinin en önemli sebebi, Türk medenî hukuk doktrinindeki pratik çalışma kitaplarının renk ve çeşitliliğini yeni gözle beslemektir.
   Kişinin doğumunun öncesinden ölümünün ötesine uzanan medenî hukuk kronolojisi, ne kadar uygulamayla örneklense yeterli gelmez. Yaşamla derin ilişkiler kuran bu hukuk dalı zaten pratiğin kendisidir. Salgın sürecinde internet üzerinden eğitim vermek kadar sınav tatbik etmek konusunda da tecrübe edindik. Gerek öğrenciler gerek öğretim üyeleri bakımından, çoktan seçmeli sorulara yönelik ihtiyacı fark ettik. Mezunlarımızın hâkimlik ve avukatlık gibi sınavlarda şıklı sorularla yüzleşecek olması dikkate alındığında konunun önemi artmaktadır. Bu nedenlerle, pratik olaylara, bölüm testleri yanı sıra genel testler ekledik. Çoktan seçmeli soruların hem medenî hukuk öğretisine hem de onlardan ders alan öğrencilere yardımcı olacağı ümidindeyiz.

   Barkod : 
   9786257088----

   Yayın Tarihi : 2021 Ekim

   Kapak Türü : Karton Kapaklı

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 1

   Sayfa Sayısı : 230

   Ebat : 16x23,5

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257467643
   MarkaAdalet Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786257467643

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.