Adalet Yayınevi Silah Hukuku Uğur Ersoy

  Fiyat:
  1.188,00 TL
  İndirimli Fiyat (%15) :
  1.010,00 TL
  Kazancınız 178,00 TL
  Havale / EFT:
  999,90 TL
  Silahlara bir şekilde ilgi duyan, silah sahibi olmak isteyen veya hali hazırda silahı olan herkesin silahlar hakkında sağlam ve doğru bilgilere sahip olması büyük önem taşımaktadır. Bu durum amatör silah sahipleri, avcılar, atıcılar, silah satıcıları, kolluk güçleri, hakimler, Cumhuriyet savcıları ve avukatlar için de geçerlidir.

  Silah bilgisinin üç sac ayağının bulunduğu ifade edilebilir: Hukuk bilgisi, mekanik bilgisi ve atış becerisi. Silah sahibi olmak isteyen veya hali hazırda silahı olan herkesin bu üç husus hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olması önemlidir. Hukuk bilgisi veya bizim ifademizle silah hukuku olarak isimlendirilen hukuk disiplini, silah bilgisinin hukuki ayağını oluşturmaktadır. Mevcut çalışmada silah bilgisinin olmazsa olmazı olan silah hukuku hakkında hukuki perspektiften değerlendirmeler yapılacak ve tespitlerde bulunulacaktır. Her ne kadar kitap hukukçulara hitap ediyor zannedilebilirse de yukarıda da ifade ettiğimiz üzere silah sahibi olan veya silahlara ilgi duyan herkesin silah hukuku hakkında bilgi sahibi olması önemlidir.

  Silah hukuku, özellikle son zamanlarda yapılan çok sayıda yasal ve teknik düzenleme nedeniyle karmaşık bir alan haline gelmiştir. Kolluk güçleri ve idari yetkililerin yanı sıra avcılık ve atıcılık sporlarıyla ilgilenenler başta olmak üzere herhangi bir şekilde silahla temas halinde bulunan herkes için mevcut yasal durum hakkında bilgi sahibi olunması büyük önem taşımaktadır.

  Silah hukukunun ilgi sahasına giren pek çok konu başlığı ülkemiz gündeminde önemli bir yer tutmaktadır. Bu bağlamda konu ile ilgili olarak verilen yargı kararları, gazete, televizyon ve sosyal medya aracılığı ile paylaşılmakta ve kimi durumlarda gündem oluşturabilmektedir. Bu çerçevede de yukarıda da ifade edildiği üzere silah ve hukuk ile ilgili kişi ve kurumların silah hukuku konusunda sistematik bilgiye olan ihtiyacı gün geçtikte artmaktadır.
  Barkod : 9786052642412

  Yayın Tarihi : 2023 Mayıs

  Kapak Türü : Ciltli

  Kağıt Türü : I.Hamur

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 1051

  Ebat : 17x25

  Takım :

  Dili : Türkçe

  Ekler :
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786052642412
  MarkaAdalet Yayınları
  Stok DurumuVar
  9786052642412

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.