Adalet Yayınevi-Silahlı/İnsansız Hava Aracı Sistemleri Hukuku (S/İHAS Hukuku,Çağlar Altun

  Fiyat:
  300,00 TL
  İndirimli Fiyat (%15) :
  255,00 TL
  Kazancınız 45,00 TL
  Havale / EFT:
  249,90 TL
  Ankara Barosu Hava ve Uzay Hukuku Kurulu’nun çalışmaları sırasında tanıştığım, birlikte pek çok Sempozyuma, Havacılık Hukuku çalışmalarına katıldığım Kıymetli Büyüğüm ve Meslektaşım Av. Çağlar ALTUN’un pek çok veçhesi ile birlikte ele aldığı, alanındaki en kapsamlı eserlerden biri olan bu çalışmaya ön söz yazma onurunu yaşamaktayım.
  Uzun süredir Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans ve Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisans programında, “Sivil Havacılığın Milletlerarası Özel Hukuk Boyutu” konulu dersi vermekteyim. En büyük dileğim, Hukuk Fakültelerinde ve lisansüstü programları yürüten Enstitülerde “Havacılık ve Uzay Hukuku” adı altında Ana Bilim Dallarının kurulmasıdır. Son yıllarda havacılık sektöründeki ciddi atılımlar, Uzay Ajansı’nın kurulması, tüm Dünya’yı kendisine hayran bırakan insansız hava aracı (silahlı yahut silahsız) üretimi ile ülkemizde giderek artan havacılık faaliyetleri, elbet bir gün Hukuk Fakültelerinde Havacılık ve Uzay Hukuku Ana Bilim Dallarının kurulmasını sağlayacaktır. İşte kıymetli meslektaşımın kaleme aldığı bu eser de, bu yolda atılan adımlardan biridir. Kendisi sadece avukatlık yapmamakta aynı zamanda akademik faaliyette bulunmakta, eşsiz bilgi ve tecrübesini öğrencilerle paylaşmaktadır. Hava hukuku ile ilgilenen hukukçuların sayısı artıkça, onlar değerli bilgilerini paylaştıkça alanın akademik farkındalığı artacak ve bağımsız bir ana bilim dalına kavuşması gerektiği fikri daha da taraftar bulacaktır. Eserin bu bağlamda katkısı son derece önemlidir.

  Eserde, sivil ve askeri alanda kullanılacak İnsansız Hava Aracı Sistemleri ve teknolojisi hakkında bilgi verildikten sonra İnsansız Hava Araçlarının hukukî düzenlemeleri oldukça ayrıntılı bir biçimde ele alınmıştır. İnsansız hava araçlarına ilişkin kitapları yabancı dilde bulmak mümkündür; ancak Türkçe yazılmış olup teknik ve hukuki pek çok veçhesini birlikte ele alan bir kitaba ulaşmak neredeyse imkânsız iken Av. Çağlar ALTUN bu tip kitap arayanların sesine kulak vererek bu çok önemli eseri hazırlamıştır.

  Barkod : 9786257656160

  Yayın Tarihi : 2021 Şubat

  Kapak Türü : Ciltli

  Kağıt Türü : I.Hamur

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 317

  Ebat : 17x25

  Takım :
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786257656160
  MarkaAdalet Yayınları
  Stok DurumuVar
  9786257656160

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.