Adalet Yayınevi Sorularla Vergi Hukuku Ahmet Erol

  Fiyat:
  200,00 TL
  İndirimli Fiyat (%15,5) :
  169,00 TL
  Kazancınız 31,00 TL
  Havale / EFT:
  167,31 TL

  Günümüzde pek çok alanda nitelikli insan kaynağı sağlamak isteyen kurum ve kuruluşlar nesnel seçimler yapabilmek için çoğunlukla bir bilgi ölçümlemesi yapma gereği duymaktadırlar. Özellikle kariyer mesleklerine yapılacak seçimlerde çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilen sınav sonuçlarına bakılmakta, belirli bir puanı geçen adaylar sözlü görüşmelere veya baş türlü seçim yöntemleri aşamasına davet edilmektedir.

  Yakın bir gelecekte Hukuk Fakültelerini bitirenler de bir yeterlilik sınavına girmek zorunda kalacaklardır. Devletin denetim, inceleme ve teftiş birimlerine sınavlı seçim yoluyla adaylar seçilmekte ve bu adaylar genel olarak üç yıllık yardımcılık dönemlerinden sonra yeterlilik sınavlarına girmektedirler. Ayrıca muhasebe ve mali müşavirlik başta olmak üzere piyasada rol alan pek çok meslek mensubu çeşitli sınavlara girerek mesleki yükselmelerini sağlamaktadırlar.

  Ön lisans, yüksekokul ve fakültelerde vergi hukuku ile Türk vergi sistemi öğrencilerin ciddi anlamda zorlandıkları ve bilgilerinin de önemli ölçüde eksik kaldığı bir alandır. Bu alandaki başarısızlık, endişe, korku ve bilgi açığının giderilmesi gelecek açısından önemlidir.

  İşte yukarıda bir kısmı sayılan amaçlara hizmet etmek üzere bu iki kitaplık set hazırlanmıştır.

  Vergi Hukuku ve Türk Vergi Sistemi konuları tüm ayrıntıları ile soru-yanıt şeklinde incelenmiş, bölüm sonlarına o ünitedeki bilgileri pekiştirmek üzere denem sınavları ve çözümlü uygulama örnekleri verilmiş, bölüm sonlarında genel deneme sınavları konulmuştur.

  Dört aşamada bilginin sağlıklı şekilde ve içselleştirilerek edinilmesi, deneme sorularıyla ve çözümlü uygulama örnekleriyle bunların pekiştirilmesi ve bölüm sonu deneme sınavlarıyla da adayların kendilerini sınamaları amaçlanmıştır.

  Çalışmada vergi idaresinin güncel görüşlerine koşut bilgi sunmak amacıyla GİB tarafından her yıl yayımlanan vergi rehberlerinden birçok soruda birebir yararlanılmıştır.

  Barkod : 
  9786258153798

  Yayın Tarihi : 2022 Ağustos

  Kapak Türü : Karton Kapaklı

  Kağıt Türü : I.Hamur

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 191

  Ebat : 16x23,5

  Takım :

  Dili : Türkçe

  Ekler :

  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786258153798
  MarkaAdalet Yayınları
  Stok DurumuVar
  9786258153798

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.