• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Sosyal Güvenlik Kanunları (Halil Özdemir)

   Fiyat:
   104,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10,6) :
   93,00 TL
   Kazancınız 11,00 TL
   Havale / EFT:
   91,14 TL
   Mevcut baskının kısa sürede tükenmesi ve kanunun kullanımının gittikçe yaygınlaşması bizi mutlu etmektedir.
   Yine önceki baskının yayımlandığı tarihten bu yana sosyal güvenlik kanunlarında birçok değişiklik meydana geldi. Temel kanun olan 5510 sayılı Kanunun, 56 ayrı kanun ve KHK ile birçok maddesi değişti. Sosyal alanda devamlı değişiklik yapma ihtiyacı, beraberinde yasal değişiklikleri de zorunlu kılmaktadır. Sosyal güvenlik hukukunun zor tarafı, yürürlükten kalkan hükümlerin yıllar sonra da uygulanır olmasıdır. Sosyal güvenlik hukukunda yürürlükten kalkan kanun maddesi yoktur. Sosyal güvenlik hakkının doğduğu tarihte yürürlükte bulunan her kanun maddesi uygulanmaya devam etmektedir. Bu nedenle yasalara ulaşmadaki zorluk ve mevzuattaki dağınıklık uygulayıcılar açısından büyük bir sorun teşkil etmektedir.
   Bu çalışmamızda halen yürürlükte bulunan ve yürürlükten kalkan temel sosyal güvenlik kanunlarına yer verilmiştir. Çalışmasının amacı, uygulayıcıya yeterli mevzuatı bir arada sunmak ve uygulama kolaylığı sağlamaktır. Şu anda en temel kanun, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunudur. Ancak diğer kanunların da halen uygulanmasına devam edilmektedir. Hiç şüphesiz tüm sosyal güvenlik mevzuatının bir arada toplandığından söz edilemez. İstisnai kanunlarda da sosyal güvenlik hükümleri yer almaktadır.
   Sosyal güvenlik hukukundan kaynaklanan ihtilafların çözümünde öncelikle yeterli ve tam mevzuata ulaşılması, akabinde olaya hangi mevzuatın uygulanması gerektiğinin tespiti gerekir. Bu nedenle yürürlükte ve mülga birçok kanun ve değişiklik yapan kanun metinlerinin hep bir arada bulundurma zorunluluğu vardır. Uygulayıcı, bir dedektif gibi değişen kanunların izini sürmesi gerekir.
    
   Teknik Özellikler
   Sayfa Sayısı:855
   Boyut:14x20
   Kapak Türü:Karton Kapak
   Baskı:3
   Basım Tarihi:2020 Haziran
   Kargoya Veriliş Süresi:1-3 İş Gününde
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257088572
   MarkaAdalet Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786257088572

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.