Adalet Yayınevi Sporda Doping-Selçuk Öztek'e Armağan-Murat Balcı

  Fiyat:
  257,00 TL
  İndirimli Fiyat (%15,2) :
  218,00 TL
  Kazancınız 39,00 TL
  Havale / EFT:
  213,64 TL
  FSMVÜ Hukuk Fakültesi – 1. Spor Hukuku Zirvesi
  Bu çalışma, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Hukuk Fakültesinde düzenlenen “Sporda Doping” konulu 1. Spor Hukuku Zirvesinde sunulan tebliğleri içermektedir.
  Doping, dünya çapında mücadele edilen önemli bir konudur. Spor hukukunda çok ayrıntılı şekilde ele alınmakta ve hassasiyetle üzerinde durulmaktadır. Doping ve dopingle mücadele yöntemleri WADA tarafından sürekli güncellenmekte ve takip edilmektedir.
  Spor geçmişimize baktığımızda ülkemizde doping konusunda unutamayacağımız olumsuz izler mevcuttur. Uluslararası spor organizasyonlarında kazandığımız madalyalar daha sonra geri alınmış ve millet olarak hepimizi üzmüştür. Bu sebeple çalışmada öncelikle Prof. Dr. Emine Yazıcıoğlu tarafından hazırlanmış “Ödülleri İadesi” makalesine yer verilmiştir.
  Öte yandan doping, kitleler tarafından yakından takip edilen futbolda ihlal edilen bir konu olduğundan “Futbol Disiplin Hukukunda Doping” konusu da ele alınmıştır.
  Doping kullanımı ceza hukuku ile yakın ilişki içinde bir konudur. Ülkemizde doğrudan bir suç olarak düzenlenmemiş olsa da Alman Hukukunda doping suç olarak kabul edilmiştir. Doç. Dr. Mehmet Emin Alşahin tarafından sunulan “Doping ve Ceza Hukuku” adlı makale eserde önemli bir eksikliği gidermiştir.
  Dünya üzerinde “veri”ler gün geçtikçe önem kazanmakta ve aynı oranda “Kişisel verilerin korunması” hukuku da gelişmektedir. Doping test sonuçlarının kişisel veri özelliği göz önüne alındığında, bu konuda Doç. Dr. Hüseyin Aydın tarafından kaleme alınan makaleyi ilgi çekici kılmaktadır.
  E-Spor son dönemlerin önemli gelişmelerinden birisi olarak karşılaşmaktadır. Dr. Öğr. Üyesi Kerim Çakır tarafından sunulan “ESpor ve Doping” makalesi yeni gelişen bu alan için heyecanla okunacaktır.
  WADA, doping konusunda tüm dünyadaki düzenlemeleri yöneten, takip eden ve güncelleyen kuruluştur. WADA’yı kapsamlı şekilde alan Dr. Can Yalçınkaya tarafından sunulan çalışma, bu konu ile ilgili önemli bir açığı kapatacaktır.
  Son olarak CAS’ın güncel içtihatları da doping konusu ile ilgili takip edilmesi gereken çalışmalardan biridir. Bu çalışmayı da Av. Sinem Turan hazırlamıştır.

  Çalışmamızı Spor Hukuku alanda önemli görevler yerine getirmiş Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selçuk ÖZTEK’in 70. Yaş gününe armağan ediyoruz. Değerli hocamıza sağlıklı uzun bir ömür diyoruz.

  Barkod : 9786258092561

  Yayın Tarihi : 2022 Mart

  Kapak Türü : Karton Kapaklı

  Kağıt Türü : I.Hamur

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 189

  Ebat : 16x23,5

  Takım :

  Dili : Türkçe

  Ekler :

  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786258092561
  MarkaAdalet Yayınları
  Stok DurumuVar
  9786258092561

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.