• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Sulh Hukuk Davaları Uygulama Rehberi Ahmet Cemal Ruhi

   Adalet Yayınevi Sulh Hukuk Davaları Uygulama Rehberi Ahmet Cemal Ruhi
   Görsel 1
   Fiyat:
   280,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15) :
   238,00 TL
   Kazancınız 42,00 TL
   Havale / EFT:
   233,24 TL
   238.00 www.tercihkitabevi.com
   Kargo Bedava
   Elinizdeki bu kitap, bilimsellik iddiası taşımamakta, sulh hukuk mahkemesi hakimleri ve sulh hukuk mahkemelerine dava açacak olan avukat meslektaşlarımız için bir “REHBER” olması amacıyla yazılmıştır. Bu bakımdan, kitap “dava esası” dikkate alınarak hazırlanmıştır. Kitapta yer alan bölümler, birer sulh hukuk dava (veya değişik işler başvurusu) olarak sistematize edilmiş olup, sulh hukuk mahkemesinin görevine giren tüm dava ve işler A’dan Z’ye anlatılmaya çalışılmıştır.

   Sulh hukuk mahkemelerinin görevine giren her bir dava ile ilgili mevzuat hükümlerine yer verildikten sonra, bu davaya ilişkin yeterli ölçüde açıklama yapılmıştır. Açıklamaların ardından, her bir dava ile ilgili dava dilekçesi örneklerine, yer yer cevap dilekçesi örneklerine, mahkeme tensip zaptı, duruşma zaptı ve yazışma örneklerine ve nihayet gerekçeli hüküm örneklerine yer verilmek suretiyle, söz konusu davaların başlangıç ve bitiş aşamaları öz şekilde örnekleriyle sunulmaya çalışılmıştır.

   Dava dilekçesi, tensip tutanağı, ön incelem tutanağı, hukuki yazışma ve karar örneklerinin ardından, herbir dava ile ilgili bölge adliye mahkemesinin ve Yargıtay’ın en yeni kararlarına yer verilmek suretiyle, okuyucunun ilgili davalar hakkında Yüksek Mahkemelerin uygulamasını görmesi sağlanmıştır.

   Siz değerli okurlarımızın teveccühü ile kısa sürede biten ilk baskısının ardından, elinizdeki yeni baskının yapılması ihtiyacı hasıl olmuştur. Yeni baskıda, kitaba yeni dava türleri eklenerek, aynı sistematikte gerekli açıklamaları yapılmıştır. Bir rehber olması düşüncesiyle hazırlanan eserin tüm okuyuculara faydalı olmasını temenni ederim.

   Sulh Hukuk Davaları Uygulama Rehberi
   Ahmet Cemal Ruhi

   Barkod : 9786257802369

   Yayın Tarihi : 2021 Ocak

   Kapak Türü : Ciltli

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 2

   Sayfa Sayısı : 1406

   Ebat : 17x25
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257802369
   MarkaAdalet Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786257802369

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.