Adalet Yayınevi Trafik Kazalarında Sigortacının Sorumluluğu-Osman Nuri Alkan

  Fiyat:
  214,00 TL
  İndirimli Fiyat (%15) :
  182,00 TL
  Kazancınız 32,00 TL
  Havale / EFT:
  178,36 TL
  Sigorta sözleşmelerinin sıklıkla konusunu oluşturan trafik kazaları sonucunda emek ve iş gücü kaybı meydana gelmektedir. Zararın giderimi hususunda görülen luzüm üzerine kanun ve genel şartlarda değişiklik yapılmıştır. Mevzuat değişikliği doktrinde tartışmaları ve yargı mercilerinde çelişkili kararları da beraberinde getirmiştir. Adalet duygusunu pekiştirmek adına hukuki değerlendirmelerde bulunulmuştur.
  Bilimsel yöntemlerle beraber çalışmaya, güncel Yargıtay içtihatları ve örnekler eklenmiştir. Böylelikle çalışmada izah edilen konuların özü itibariyle daha bütünsel ve net bir şekilde anlaşılması amaçlanmıştır. Trafik hukukuna özgü olan trafik kazası, işleten, işletilme hali tabirleri üzerinde durularak çalışmanın kapsamı belirlenmiştir. Maddi ve manevi zarar türleri ve esaslar sigortacının sorumluluğuna ilişki ilkeler detaylı lakin sistematik şekilde ele alınmıştır. Sigortacının sorumluluğunun tespiti bakımından eski- yeni ayrımı yapılarak, aradaki farklılıklar açıkça ortaya konulmuştur.

  Erciyes Üniversitesi Özel Hukuk Anabilim- Ticaret Hukuku Dalı’nda hazırlanan ve trafik kazalarında sigortacının sorumluluğunu konu edinen çalışmada güncel literatürden faydalanılmıştır. Aynı zamanda sigortacının sorumluluğunda tartışmanın esasını oluşturabilecek konulara değinme fırsatı doğmuştur. Sigorta türlerinin farklılığı neticesiyle, üç bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde trafik kazası kavramı ve unsurları; ikinci bölümde sigorta türlerinin teminat kapsamı; üçüncü bölümlümde ise sigortacının rol aldığı uyuşmazlıklarda yetki, görev ve zamanaşımı konuları üzerinde durulmuştur.

  Barkod : 9786257595780

  Yayın Tarihi : 2021 Temmuz

  Kapak Türü : Karton Kapaklı

  Kağıt Türü : I.Hamur

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 406

  Ebat : 16x23,5

  Takım :

  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786257595780
  MarkaAdalet Yayınları
  Stok DurumuVar
  9786257595780

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.