Adalet Yayınevi Türk Muhakeme Teşkilatı Hakan Kaşka

  Fiyat:
  180,00 TL
  İndirimli Fiyat (%15) :
  153,00 TL
  Kazancınız 27,00 TL
  Havale / EFT:
  149,94 TL
  Yargı Örgütü, Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin müfredatında, 1. sınıf Seçimlik Alan Dersidir1. Yargı Örgütü dersi, Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi haricinde, diğer hukuk fakültelerinin müfredatında ve genellikle 1. sınıf seçimlik alan dersi olarak bulunabilmektedir.

  Yargı Örgütü, daha önce görev yaptığımız Gaziantep Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde uhdemizdeki bir dersti. Hâlen görev yaptığımız Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde de uhdemizde olan bir derstir. Dersi, Gaziantep Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde ve bu ders için de görevlendirildiğimiz Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde üç yıl, şu anki görev yerimiz olan Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde ise iki yıl olmak üzere bugüne kadar beş yıl okuttuk. Her yıl dersin kapsamını daha nitelikli hâle getirmek için uğraştık. Bu bağlamda, dersle hem doğrudan hem dolaylı ilgili kavramları, keza hem hukuk alanı ile ilgili hem bu ders vesilesiyle hukuk alanı dışındaki ilmî bilgiyi öğrencilerimize aktarabilmek için derste anlatılacaklar listemizde her yıl güncelleme yaptık. Bu yıl da söz konusu güncellemeleri yaparken, derste anlatacaklarımızı, bir kitap ile derli toplu hâle getirmek istedik. Bu usulle, öğrencilerimize ve ilgililere faydalı olabilmeyi, keza kitabımızı ithaf ettiğimiz, Sayın Hocam, merhum Prof. Dr. İbrahim DÜLGER’in emrini ifa etmiş olabilmeyi (tabii ki, emrin veriliş amacına da ulaşabilmeyi) amaçlamaktayız.

  Kitap, Türk Muhakeme Teşkilatı alanında bilgi ihtiva etmektedir. Bununla birlikte, bilgiler, kitabın, Yargı Örgütü derslerinde kullanabilmesi için belli bir sistem dâhilinde aktarılmaya çalışılmıştır. Buna göre, öncelikle, Yargı Örgütü dersi ile ilgili kavramlar açıklanmıştır. Bu açıklamalardan sonra, Yargı Örgütü dersinde incelenecek mevzuat metinleri yer almaktadır. 

  Barkod : 9786052641569

  Yayın Tarihi : 2023 Şubat

  Kapak Türü : Karton Kapaklı

  Kağıt Türü : I.Hamur

  Baskı Sayısı : 1

  Sayfa Sayısı : 248

  Ebat : 16x23,5

  Takım :

  Dili : Türkçe

  Ekler :
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786052641569
  MarkaAdalet Yayınları
  Stok DurumuVar
  9786052641569

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.