• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Uluslararası Vergi Planlaması ve Türkiye Uygulamaları-Muharrem Çakır

   Adalet Yayınevi Uluslararası Vergi Planlaması ve Türkiye Uygulamaları-Muharrem Çakır
   Görsel 1
   Fiyat:
   70,00 TL
   İndirimli Fiyat (%14,3) :
   60,00 TL
   Kazancınız 10,00 TL
   Havale / EFT:
   58,80 TL
   60.00 www.tercihkitabevi.com
   Vergiler, şirketlerin iktisadi kararları üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Küreselleşme olgusu altında rekabet gücünü artırmak isteyen şirketler vergilerin etkilerini azaltmak amacıyla ulusal pazarlardan uluslararası pazarlara yönelmişlerdir. Bu da çok uluslu şirketlerin sayısının çoğalmasına neden olmuştur. Bu nedenle artan dünya ticaret hacminde çok uluslu şirketler büyük rol oynamaktadır. Ana şirketler ile değişik ülkelerdeki birden fazla bağlı şirketler aracılığıyla faaliyetlerini sürdüren çok uluslu şirketlerin, vergi yüklerini en aza indirmek diğer bir ifadeyle vergi sonrası karlarını maksimize etmek için etkin bir vergi planlamasına sahip olmaları gerekmektedir. Vergi planlaması ile çok uluslu şirketler karlarını yüksek vergi oranlı ülkelerden, düşük vergi oranlı ülkelere kaydırarak veya kazançlarını düşük vergi oranlı ülkelerde oluşturarak vergi yüklerini azaltabilmektedir.
   Bu çalışma, Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Anabilim Dalında “ULUSLARARASI VERGİ PLANLAMASI VE TÜRKİYE UYGULAMALARI AÇISINDAN DEĞERLENDİRMESİ” adlı sunulan ve oy birliği ile kabul edilen yüksek lisans tezinin güncellenmesi ve genişletilmesiyle (Türk vergi sisteminde yer alan vergi planlaması araçları adlı bölüm eklenmiştir) oluşmuştur.

   Çalışmanın konusunu uluslararası vergi planlaması ve şirketlerin uluslararası vergi planlaması araçlarını kullanım şekilleri oluş[1]turmaktadır. Ayrıca çalışmada uluslararası vergi planlaması araçlarının Türkiye uygulamaları da ele alınmıştır.
    

   Barkod : 9786257595018

   Yayın Tarihi : 2021 Nisan

   Kapak Türü : Karton Kapaklı

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 1

   Sayfa Sayısı : 240

   Ebat : 16x23,5

    

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257595018
   MarkaAdalet Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786257595018

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.