• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi-Yönetimde Yeni Bir Sorun: Örgütsel Zehirlenme-Hanifi Sever

   Adalet Yayınevi-Yönetimde Yeni Bir Sorun: Örgütsel Zehirlenme-Hanifi Sever
   Görsel 1
   Fiyat:
   38,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15,8) :
   32,00 TL
   Kazancınız 6,00 TL
   Havale / EFT:
   31,36 TL
   32.00 www.tercihkitabevi.com
   İşletme bünyesindeki işgörenlerin kişisel ve çevresel faktörlere bağlı olarak yabancılaştığı örgütünün hedef ve çıkarları yerine ondan öç almaya çalışabilir. Hatta onun bünyesine girmiş bir virüs haline dönüşebilir. Zehirli sarmaşık gibi kendi zihnini saran hastalıklı fikirleri diğer çalışanlara da rahatlıkla bulaştırarak organizasyonu içten içe bir elma kurdu gibi yiyebilir.
   Örgütsel zehirlenme, sosyal ilişkiler ve informel iletişim ağları ile örgüt içerisinde çok hızlı yayılabilir. Zamanla bir kangren haline gelen bu durumda cerahate kesin ve etkili müdahale edilmesi gere[1]kir. Aksi taktirde örgütün ömrünün sonunu getirebilir.
   Kitabın birinci bölümünde, örgütsel zehirlenme ve toksik davranışlara ilişkin bilgiler verilmiştir. Özellikle toksik davranışı oluşturan faktörler, iş yerinde zehirlenmeye neden olan sebepler incelenmiştir. İkinci bölümde, örgütsel zehirlenme ile ilişkili kuramlar incelenmiştir.
   Örgütsel yabancılaşma, örgütsel adalet, örgütsel vatandaşlık, örgütsel sessizlik, örgütsel çatışma, örgüt iklimi ve ayrımcılık konuları derinlemesine incelenmiştir.
   Üçüncü bölümde, araştırmanın metodolojik analizi yapılmıştır. 2783 örneklem ile yapılan ölçek ve anketlerin açıklaması yapılmıştır.
   Dördüncü bölümde, yapılan analizlere ait tablolar ve değerlendirilmesine yer verilmiştir.
   Son bölümde ise, örgütsel zehirlenme ile ilgili genel değerlendirme ele alınarak nihayetinde çalışma son bulmaktadır.

   Esere hazırlık aşamasında literatür taraması yaparken iş yaşantılarımızı bir kere daha soludum. Akabinde, eseri kaleme aldıktan sonra “bu kitapta yazılanların çoğunun aslında yaşadıklarım olduğunun” farkına vardım.

   Barkod : 9786257656382

   Yayın Tarihi : 2021 Mart

   Kapak Türü : Karton Kapaklı

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 1

   Sayfa Sayısı : 123

   Ebat : 16x23,5
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257656382
   MarkaAdalet Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786257656382

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.