• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınları Açıklamalı - İçtihatlı İnşaat Hukuku Ciltli-İltan Ekmekçioğlu

   Fiyat:
   268,00 TL
   İndirimli Fiyat (%14,6) :
   229,00 TL
   Kazancınız 39,00 TL
   Havale / EFT:
   224,42 TL
   6306 sayılı kanunun Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi hakkında ki kanunun yürürlüğe girmesi ile inşaat sektöründe hatırı sayılır hareketlenme yaşanmış, ardından gelen ekonomik krizler ile de bir çok proje yarıda kalmış yada hiç başlayamamıştır. Söz konusu ihtilafların çözümünde alacakları ve borçları belirleyen, arsa payı karşılığı inşaat sözleşmeleri yada kat karşılığı inşaat sözleşmelerinin özenle hazırlanması gerekliliği aşikardır.
   Uygulamada sıkça karşılaşılan arsa payı karşılığı inşaat yapım sözleşmesi kanunda açıkça düzenlenmemiştir. Bu sözleşmeler ile ilgili ihtilafların çözümünde, Türk Borçlar Kanunu'nun genel hükümleri, eser sözleşmesi ve taşınmaz satım vaadi sözleşmesi hükümlerinden yola çıkılarak oluşturulmuş emsal Yargıtay Kararları ve bunların değişim süreci çalışmada detaylı olarak incelenmiştir. Eser hazırlanırken teorik tartışmalar ve karışıklığa sebep olacak ayrıntılardan kaçınılmış bunun yanı sıra Yargıtay'ın ilgili dairelerinin güncel içtihatlarına yer verilmeye çalışılarak teori ve uygulama arasındaki farklar ortadan kaldırılmaya çalışılmıştır.

   İnşaat hukuku alanında yapılabilecek iyi bir sözleşme ileride çıkabilecek tüm ihtilafları öngörerek hazırlanmış sözleşmedir. Bu eserde, bu nitelikte sözleşmeye ait tüm detayları barındıracak şekilde düzenlenmiş; eser kavramı, sözleşmenin kurulması, tarafların borçları ve hakları, sözleşmenin sona ermesi gibi kavramsal konuların dışında, Arsa Payı Karşılığı İnşaat Sözleşmesinden Kaynaklanan Tapu İptal ve Tescil Davaları, Yükleniciden Alacağı Bulunan Üçüncü Kişilerin Arsa Sahibi Aleyhine Tapu İptal ve Tescil Davaları, Fazla ve Kaliteli İşler Bedeli, Yüklenicinin Talep Hakkının Sınırı, Sorumsuzluk Anlaşması, Yapsatçılık Durumu ve Temlik Şekli, Sözleşmenin Tasfiyesi, Kusur Nedeniyle Fesih Müspet Zarar Kapsamı Kar Kaybı, Kesin Hesap Ve Dava Dışı Yükleniciye İhbar, Sözleşmenin Devredilmesi gibi pek çok detay irdelenmiştir.

   Barkod : 9786257467568

   Yayın Tarihi : 2021 Eylül

   Kapak Türü : Ciltli

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 1

   Sayfa Sayısı : 539

   Ebat : 17x25

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257467568
   MarkaAdalet Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786257467568

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.