• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınları İnşaat Sektörü İçin İhale ve Sözleşme Yönetimi Rehberi (Serhat Özer-Tunay Köksal)

   Adalet Yayınları İnşaat Sektörü İçin İhale ve Sözleşme Yönetimi Rehberi (Serhat Özer-Tunay Köksal)
   Görsel 1
   Fiyat:
   120,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15) :
   102,00 TL
   Kazancınız 18,00 TL
   Havale / EFT:
   99,96 TL
   102.00 www.tercihkitabevi.com
   İnşaat Sektörü İçin İhale ve Sözleşme Yönetimi Rehberi
   Serhat Özer, Tunay Köksal
   Yayınevi: Adalet 
   Basım Tarihi: 2018 Şubat 
   Basım Yeri: Ankara 
   Sayfa Sayısı: 685 
   Boyut: 16 x 23,5 cm 
   Baskı: 1 
   ISBN/Ref: 9786053004011 
   Kategori(ler): İdare Hukuku 

   "İnşaat Hizmetleri Sektöründe faaliyet gösteren inşaat firmalarımızın ulusal ve uluslararası düzeyde tabi bulundukları ihale prosedürleri ve imzaladıkları inşaat sözleşmelerinin yönetimi, sektörün geneli bakımından büyük önem arz etmektedir.

   Uluslararası bir inşaat veya iş ortaklığı sözleşmesinden doğacak uyuşmazlıklar, sözleşmenin taraflarının tabiiyetinde bulunduğu ülkelerden birinin ulusal mahkemelerinde çözümlenebileceği gibi; uzlaştırma ve tahkim gibi uluslararası hukuki çözüm yollarına başvurmak suretiyle de çözüme kavuşturulabilir. İnşaat sektöründeki hızlı teknolojik gelişmeler ve yeni oluşumlar karşısında, iş aleminin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla mahkemeler dışındaki alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemlerinin halihazırda ülkemizin de sıcak gündemini oluşturduğu gözlemlenmektedir.

   İşte yukarıda bahsedilen güncel gelişmelere paralel biçimde okuyucusuna takdim ettiğimiz bu kitap kapsamında inşaat hizmetleri sektöründeki ihale prosedürleri ve inşaat sözleşmelerinin yönetim sürecinin yanısıra ön hakemlik, teknik bilirkişilik, arabuluculuk, uzlaştırma ve tahkim gibi uyuşmazlıkların mahkeme dışı alternatif çözüm yolları da uygulamaya yönelik yalın bir üslupla irdelenmektedir. Ayrıca, özellikle uygulamacılar için faydalı olacağına inandığım ilgili uluslararası düzenlemeler ve ilgili ulusal mevzuat, kitabımızın ekinde okuyucunun bilgisine sunulmaktadır." (Arka Kapak Yazısı)

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786053004011
   MarkaAdalet Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786053004011

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.