• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınları İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı El Kitabı-Özkan Aykar

   Fiyat:
   199,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15,1) :
   169,00 TL
   Kazancınız 30,00 TL
   Havale / EFT:
   165,62 TL

   Olağan zamanlarda gündeme gelmeyen iş sağlığı ve güvenliği; işyerleri için dikkate alınması gereken önemli konular arasında yer almaktadır.
   Ne zaman bir kaza veya tehlikeli durum oluşsa, o zaman iş sağlığı ve güvenliği hatırlanmaktadır. Oysa ki kaza geliyorum demeden, tehlikeli durumlar oluşmadan gerekli önlemler alınmalı, hazırlıklar yapılmalı, denetleme ve gözetleme sürekliliğine önem verilmelidir.
   Denetleme ve gözetleme sürekliliği olmayan işyerlerinde maruz kalınabilecek sağlık ve güvenlik riskleri her zaman mevcuttur. Bu nedenle gerekli kontrol, ölçüm, inceleme ve araştırmalar yapılmalı, riskler tespit edilmelidir. Ayrıca çalışma ortamı gözetimi tam olarak yapılmalı ve bir sistem kurularak sürekliliği sağlanmalıdır.
   İş kazaları ve meslek hastalıklarının önlenmesinde büyük öneme sahip olan çalışma gözetiminden, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanun uyarınca işveren yükümlüdür. İşyerlerinde mevzuatın getirdiği yükümlülüklerin yerinde ve zamanında uygulanması, bakım ve kontrol mekanizmalarının devreye alınması; sistemin sağlıklı bir şekilde işlemesine, olumsuz durumlarla karşılaşma ihtimalinin azalmasına yardımcı olacaktır.
   İşyerlerinde yapılması gereken iş sağlığı ve güvenliğine yönelik faliyetlerin; etkili, sistematik ve güvenli bir şekilde sürdürülmesi mevzuatın iyi bilinmesi ve uygulanmasıyla mümkündür. Bu nedenle, iş sağlığı ve güvenliği mevzuatının işverenler ve çalışanlar tarafından iyi bilinmesi gerekmektedir.

   İşverenlerin, çalışanların, sahada görev yapan iş güvenliği uzmanlarının ve işyeri hekimlerinin elinin altında bulundurulması amacıyla hazırlanan bu kitapta; iş sağlığı ve güvenliği hakkında genel bilgiler, 6331 sayılı Kanun, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Sözleşmeleri, İşyeri Tehlike Sınıfları Tebliği ve tüm yönetmelikler en güncel haliyle yer almaktadır.

   Barkod : 
   9786257467667

   Yayın Tarihi : 2021 Ekim

   Kapak Türü : Karton Kapaklı

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 1

   Sayfa Sayısı : 839

   Ebat : 13,5x19,5

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257467667
   MarkaAdalet Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786257467667

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.