• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınları Kovuşturmaya Alternatif Yöntemler (Hakan Yavuz)

   Fiyat:
   117,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10,3) :
   105,00 TL
   Kazancınız 12,00 TL
   Havale / EFT:
   102,90 TL
   Kitabımızın ilk baskısında, çalışmanın isminde yaptığımız ve doktrinde daha önce kullanılmamış olan “kovuşturmaya alternatif yöntemler” şeklindeki isimlendirmenin yanı sıra birçok yeni terim ve farklı tasnif biçimi kullanmak suretiyle, ceza muhakemesinin soruşturma evresinde gündeme gelen alternatif sonuçlandırma kurumları bir bütün halinde ele alınmıştır.
   İkinci baskıda, ilk baskıdan sonraki süreçte gerek doktrindeki çalışmalar ve gerekse uygulamadaki gelişmeler dikkate alınarak çalışma bütünüyle gözden geçirilmiştir.
   Bu baskıda, kitapta kullanılan terminolojinin daha iyi anlaşılması için “Kapsam ve Terminoloji” başlığı altında bazı açıklamalar yapılmıştır.
   Kitabın ilk bölümünde savcılık kurumunun ceza adalet sistemindeki yeri ve önemli rolü üzerinde ayrıntılı bir değerlendirme yapılmıştır. Bir kısım okuyucular tarafından söz konusu bölümün kitabın ana temasıyla ilgili olmadığı ve çok fazla ayrıntı içerdiği yönündeki eleştiriler üzerine bölüm kısmen yeniden ele alınmıştır. Önemle belirtilmelidir ki, kovuşturmaya alternatif yöntemler sadece ülkemizde değil tüm dünyada savcılık kurumunun yetki ve sorumluluğu altında uygulanabilen yöntemlerdir. Bu yöntemlerin başarısı ve ceza adalet sisteminin etkinliğine katkısı savcılık kurumunun yapısı ve yetkilerinin çerçevesi ile çok yakın bir irtibat halindedir. Dolayısıyla söz konusu bölümde ortaya konulan tartışmaların çalışmamızın öncelikli meselesi olduğu bilinmelidir.
   İlk baskıdan farklı olarak bu baskıda, okuma kolaylı sağlanması ve konular arasındaki irtibatın daha net ortaya konulması bakımından, ilk baskıdaki ikinci ve üçüncü bölüm birleştirilerek tek bölüm halinde yeniden ele alınmıştır.
   İkinci bölümde, kovuşturmaya alternatif yöntemler ayrıntılı olarak ele alınmıştır. Bununla birlikte ceza kararnamesi, karşılaştırmalı hukuktaki farklı formları ile ceza adalet sistemlerindeki kovuşturma yükünün hafifletilmesi amacına hizmet eden çok önemli ve gittikçe öne çıkan bir kurum olması ve esasen bir ceza kararnamesi formu olarak sistemimize dâhil edilen seri muhakeme usulünün iyi anlaşılabilmesi adına daha ayrıntılı olarak ele alınmıştır. Dolayısıyla söz konusu bölüm, seri muhakeme usulüne ilişkin tartışmalara ışık tutacak çok önemli bilgiler içermektedir.
   Bu baskıda kitabın son bölümünde de konular kısmen yeniden ele alınarak güncellenmiştir.

   İlk baskıdan farklı olarak “Sonuç” başlığı altında kitabın bütününde yapılan değerlendirmelerin bir özeti yapılmıştır.

   Barkod : 9786257595322

   Yayın Tarihi : 2021 Mayıs

   Kapak Türü : Karton Kapaklı

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 2

   Sayfa Sayısı : 373

   Ebat : 16x23,

   Teknik Özellikler
   Sayfa Sayısı:361
   Boyut:16x24
   Kapak Türü:Karton Kapak
   Baskı:1
   Basım Tarihi:2020 Mayıs
   Kargoya Veriliş Süresi:1-3 İş Gününde
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257595322
   MarkaAdalet Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786257595322

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.