• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınları Uygulayıcılar için Boşanma Davaları Başvuru Kitabı (Elif Nurbanu Or)

   Fiyat:
   600,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15) :
   510,00 TL
   Kazancınız 90,00 TL
   Havale / EFT:
   499,80 TL
   Kargo Bedava
   Uygulayıcılar için bir rehber olması düşüncesiyle yayınlanan eserimizin ilk baskısı, siz değerli okuyucularımızın yoğun teveccühünden dolayı kısa bir sürede tükenmiştir.
   İlk baskının tükenmesi nedeniyle, elinizdeki ikinci baskının yapılması ihtiyacı doğmuştur. Bu baskıda, konular gözden geçirilmiş ve en yeni Yargıtay kararları ilgili bölümlere işlenmiştir.
   Önceki baskıda eksik gördüğümüz birtakım hususlara da yer verilmiştir. Bu bağlamda, teknolojinin de gelişmesi nedeniyle eşler arasındaki boşanma davalarında sıklıkla davalı eşle ilgili ses veya görüntü kaydı sunulduğu, bu kayıtların delil olup olamayacağı, bir diğer açıdan da, bu delillerin elde edilmesinin Türk Ceza Kanunu anlamında suç oluşturup oluşturmayacağı uygulamada tereddüt konusu oluşturmaktadır. Bu tereddütleri gidermek amacıyla, TCK m. 132 hükmünde düzenlenen haberleşmenin gizliliğini ihlâl suçuyla, 133. maddede düzenlenen kişiler arasındaki konuşmaların dinlenmesi ve kayda alınması suçları özet bir şekilde incelenmiş ve bu husustaki Yargıtay uygulaması yansıtılmıştır. Bu sayede, hangi gizli kaydın boşanma davasına delil olarak sunulup sunulamayacağı, hangi verinin delil değeri olup olmadığı ve hangilerinin suç oluşturduğu hususları yansıtılmaya çalışılmıştır. Eşinin şiddetli geçimsizlik sebebi oluşturan eylemleri ile diğer boşanma sebeplerini oluşturan faaliyetlerini kayda almış olan eşin bu verileri boşanma dava dosyasına sunabilip sunamayacağını bu açıklamalarla netleştirmeye çalıştık.
   Bunun yanısıra, 24/11/2021 Tarih ve 7343 sayılı kanunla çocukla kişisel ilişki kurulması ve çocuk teslimine dair ilamların infazıyla ilgili getirilen yeniliklere yer verilmiştir. Bilindiği üzere, 7343 sayılı kanundan önce çocukla kişisel ilişki kurulması ve çocuk teslimi ile ilgili ilamların infazını icra daireleri İcra ve İflas Kanunu hükümlerine göre yerine getiriyordu. 7343 sayılı kanunla yapılan değişikle bu görev icra dairelerinden alınmış ve daha profesyonel bir ekip eliyle yürütülmek üzere 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu’nda yeniden düzenlenmiştir. Bu baskıda, bu bağlamda getirilen yenilik ve değişiklere yer verilmiştir.
   Son olarak, 24/11/2021 Tarih ve 7343 sayılı kanunla Türk Medeni Kanunu’nda yapılan değişiklikler ilgili yerlere işlenmiştir.
   İlk baskının önsözünde de vurguladığımız üzere, bu eser tamamen uygulamaya yönelik olup, uygulamadaki sorunlara çözüm bulmayı amaçlayan bir eserdir. Bu yönüyle, eserin bilimsellik iddiası bulunmamakla birlikte, boşanma davasıyla ilgilenen hukukçular açısından bir rehber olma amacı taşımaktadır.

   Barkod : 9786258038934

   Yayın Tarihi : 2022 Ocak

   Kapak Türü : Ciltli

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 2

   Sayfa Sayısı : 1344

   Ebat : 17x25

   Takım :

   Dili : Türkçe

   Ekler :

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786258038934
   MarkaAdalet Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786258038934

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.