Adalet Yayınları Vergi Hukuku (Yusuf Ziya Taşkan)

  Fiyat:
  432,00 TL
  İndirimli Fiyat (%15,5) :
  365,00 TL
  Kazancınız 67,00 TL
  Havale / EFT:
  357,70 TL
  Vergi hukukunun temel kavram ve kurumlarını olabildiğince açık bir dille anlatabilmek amacıyla yazılan bu kitap hukuk fakülteleri başta olmak üzere ilgili tüm fakültelerin bu alana ilişkin derslerinde incelenen konuları kapsayacak şekilde tasarlanmıştır.

  Bu baskıda gerekli güncellemelerin yanı sıra bazı sistematik iyileştirmeler de yapılmış, anlatımlar sadeleştirilerek bir çok konu yeniden kaleme alınmıştır. Önceki baskılardan farklı olarak bu kez uluslararası vergilendirme sorunlarına ilişkin konuların kitaptaki ağırlığı arttırılmıştır. Bu bağlamda çifte vergilendirme sorunu ayrı bir başlık altında çözüm yöntemleriyle birlikte ele alınmış; transfer fiyatlandırması yoluyla örtülü kazanç dağıtımı ile ilgili olarak peşin fiyatlandırma anlaşmaları ve belgelendirme yükümlülükleri hakkında bilgi verilmiş; OECD matrah aşındırma ve kâr aktarımı projesi (BEPS), zararlı vergi rekabeti ve vergi cennetleri sorunu, uluslararası bilgi değişimi gibi konular ana hatları ile açıklanmıştır.

  Öte yandan yine bu baskıda yatırımların teşviki ve indirimli kurumlar vergisi uygulaması da gözden geçirilmiş, Kamu Denetçiliği Kurumuna yapılan başvurular, Anayasa Mahkemesine bireysel başvuru ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde açılan davalar vergi uyuşmazlıklarına ilişkin çözüm yöntemleri arasında incelenmiştir.

  Barkod : 9786052644188

  Kapak Türü : Karton Kapaklı

  Baskı Sayısı : 6

  Ebat : 16x24

  Dili : Türkçe

  Yayın Tarihi : Ağustos 2023

  Kağıt Türü : I.Hamur

  Sayfa Sayısı : 543

  Takım :

  Ekler :
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786052644188
  MarkaAdalet Yayınları
  Stok DurumuVar
  9786052644188

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.