Akademi Yayınları SPK Gayrimenkul Değerleme Esasları Konu

  Fiyat:
  195,00 TL
  İndirimli Fiyat (%34,9) :
  127,00 TL
  Kazancınız 68,00 TL
  Havale / EFT:
  124,46 TL
  Akademi Yayınları SPK Gayrimenkul Değerleme Esasları Konu
  Ekonomilerin büyümesinde gayrimenkul sektörü ve özellikle bu sektörün bir alt dalı olan konut sektörü itici rol oynamaktadır. Hem ekonomik büyümede hem de sosyal açıdan büyük bir öneme sahip olan gayrimenkul sektörü, birçok ülkede sosyal devlet olmanın bir gereği olarak desteklenmektedir. Halen Ülkemizde gayrimenkul sektörü cazip bir yatırım alanıdır. Bunun nedeni gayrimenkulde uzun dönemde daima enflasyonun üzerinde bir getiri sağlamasındandır. Ancak gayrimenkul
  sektöründeki büyük yatırımlarda ve gelir düzeyi orta-alt sınıfta olan kişilerde konut edinmede finansman sıkıntısı yaşanmaktadır. Bu problemler gayrimenkul yatırım ortaklığı ve mortgage sistemi ile çözülmeye çalışılmaktadır.
  Önümüzdeki dönemde daha da gelişmesi ve önem kazanması beklenen bu piyasada değerleme konusunda faaliyet gösteren veya gösterecek kişilere lisans almaları zorunluluğu getirilmiştir. Bu kitap, SPF Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Sınavı ile SPK Konut Değerleme Uzmanlığı Sınavlarının "Gayrimenkul Değerleme Esasları” başlığı kapsamında sınava hazırlanan adaylara yönelik hazırlanmıştır.
  Sınava girecek adaylara çalışma kolaylığı sağlamak amacıyla hazırlanan bu kaynak: çok sayıda çıkmış sınav soru ve benzerleri, soruların çözümü ile cevaplı deneme sınavının yanı sıra, güncel konu anlatımını içermektedir. Aynı zamanda kitap hazırlanırken SPK’nın 2014 yıl sonunda Lisanslama Sınavlarına ilişkin yapmış olduğu son düzenlemeler de dikkate alınmıştır.
  ISBN: 9786059048217
  Yazarlar: Prof. Dr. Şenol BABUŞCU - Prof. Dr. Adalet HAZAR - Dr. Oğuz KÖKSAL
  Baskı Yılı: 2021
  Sayfa Sayısı: 274
  Ebat: 19x27
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786059048217
  MarkaAkademi Consulting
  Stok DurumuVar
  9786059048217

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.