• Tüm Kategoriler
  • Akademisyen Kitabevi Aile Terapisi Temelleri

   Akademisyen Kitabevi Aile Terapisi Temelleri
   Görsel 1
   Fiyat:
   40,00 TL
   Havale / EFT:
   39,20 TL
   40.00 www.tercihkitabevi.com
   Aile Terapisi: Temelleri kitabı, Almanya Weinheim Aile Terapileri Enstitüsünden Aile Te- rapistliği eğitimi alan dört arkadaşın birlikte hazırladığı, benim de görüş ve önerilerim doğrul- tusunda Türkçe’ye kazandırılan bir çalışmadır.

    

   Söz konusu  kitap, özellikle ailelerle çalışan onlara psikolojik yardım sağlayan meslek elemanları (psikiyatristler, psikologlar, psikolojik danışmanlar, aile hekimleri, sosyal hizmet uzmanları gibi)  için önemli bir başvuru kaynağı olabileceği düşünülerek Türkçe’ye kazandı- rılmıştır.

    

   Aile Terapisi: Temelleri kitabı, aile terapisi ile ilgili temel kavramlar, terapide yaşanan çe- şitli süreç ve aşamalar ile uygulama örneklerinin yer aldığı dokuz ayrı başlıktan oluşmaktadır. Kitapta yer alan konular, özellikle ailelerle çalışan onlara psikolojik yardım sağlayan meslek elemanlarının bilgi dağarcıklarını genişletmeleri ve uygulamaya ilişkin yeni becerileri kaza- nabilmeleri açısından önemli katkılar sağlayabilir. Burada özellikle vurgulamak istediğimiz nokta şudur ki; kitap, ülkemizde aile terapisi alanında uzmanlaşmak isteyenler için “uygulama becerilerini geliştirmeye yönelik” kaynak kitapların sayıca az olmasından hareketle Türkçe’ye yeni bir eser kazandırılmış olması bakımından da önem arz etmektedir.

    

   Kitabın basit anlamda “Aile terapisi nedir? Nasıl uygulanır? sorularına yanıt verebilecek yeterlikte olduğu düşünülmektedir.

    

   Bu kitap mesleki hayatlarında aile terapisi alanında uzmanlaşmak isteyen ve uzmanlaşmış kişiler için “başvuru kitabı” niteliğinde bir kitaptır.
   Teknik Özellikler
   Yazar:Turan AKBAŞ
   Sayfa Sayısı:214
   Boyut:16x24
   Kapak Türü:Karton Kapak
   Baskı:3
   Basım Tarihi:2014
   Kargoya Veriliş Süresi:1-3 İş Gününde
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786053971528
   MarkaAkademisyen
   Stok DurumuVar
   9786053971528

   Ürün Etiketleri

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.