• Tüm Kategoriler
  • Akademisyen Kitabevi Yardımcı Üreme Teknikleri Temel Klinik ve Embriyolojik Uygulamalar

   Akademisyen Kitabevi Yardımcı Üreme Teknikleri Temel Klinik ve Embriyolojik Uygulamalar
   Görsel 1
   Fiyat:
   100,00 TL
   İndirimli Fiyat (%21) :
   79,00 TL
   Kazancınız 21,00 TL
   Havale / EFT:
   77,42 TL
   79.00 www.tercihkitabevi.com
   Üreme tıbbı son 30 yılda baş döndürücü gelişmeler göstermiş ve üzerinde en fazla araştırma yapılan alanlardan birisi olmuştur. Üreme tıbbında moleküler ve genetik düzeydeki çalışmalar, erken embriyogenezis, hücre farklılaşması ve matürasyon mekanizmaları konusunda çok önemli ipuçları elde edilmesine ışık tutmuştur. Bilgi ve teknolojinin hızla yenilendiği bu alanda yeterli sayıda ve kapsamda Türkçe kaynak bulunmamaktadır. Birbirinden değerli bölüm yazarları ve zengin içeriği ile elinizdeki "Yardımcı Üreme Teknikleri Temel Klinik ve Emhriyolojik Uygulamalar" kitabının bu alanda önemli bir boşluğu dolduracağına inanıyorum.
   Prof. Dr. Semra KAHRAMAN
    
   Günümüzde bilim dalımız ile ilgili yazılan her kitap çok uzun olmayan ömrünü yeni güncel eserlere bırakacaktır. Bugün elimizdeki bu kitap yoğun içeriği ve anlatım tarzı ile en son günceli bizlere ulaştıran geniş kapsamlı ve değerli bir yapıt olmuştur. Bu kitabın okuyucusuna gerçekten katkı getireceğine inanıyorum. Bu mükemmel eseri Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Bilim dalına kazandıran genç meslektaşım, Prof. Dr. Önder ÇELİK'in editörlüğünü kutluyor, başta konu yazarları değerli meslektaşlarım olmak üzere, bu konuda emek harcayanları tebrik ediyorum.
   Prof. Dr. Hikmet HASSA
    
   Son yıllarda moleküler biyoloji alanında kaydedilen ilerlemeler, daha önce klasik sperm analizi ile normal bulunmasına rağmen, erkekte infertilite nedeni olabilecek ya da en azından fertilzasyon bozukluğuna katkıda bulunabilecek tedavi edilebilir başka faktörlerin de mevcut olabileceğini ortaya koymuştur. Özellikle cerrahi yolla sperm elde etme tekniklerindeki ilerlemeler, azoospermi olgularının önemli bir bölümünde gebelik beklentisini de beraberinde getirmiştir. Bütün bu faktörler göz önüne alındığında, tıptaki güncel gelişmeleri takip etmek amacıyla "Yardımcı Üreme Teknikleri Temel Klinik ve Embriyolojik Uygulamalar" adlı kitabın, son derece faydalı olacağı kanısındayım.
   Prof. Dr. Kaan AYDOS
    
   Ülkemizde 20 yılı aşkın bir süredir başarıyla uygulanan yardımcı üreme teknikleri konusundaki yayınlar her geçen gün artmaktadır. Ancak elinizdeki kitap üreme endokrinolojisi ve yardımla üreme tekniklerini klinik ve laboratuvar yönüyle ele alan ilk kitap olma özelliğini taşımaktadır. Bu kadar geniş kapsamlı bir kitap öğrenmek isteyen herkese rehber olacaktır. Sayın Prof. Dr. Önder ÇELİK'in üstün gayretlerine teşekkürler.
   Doç Dr. Lale DELİLBAŞI
    
   Ülkemizde infertilite ve yardımcı üreme teknikleri konusunda çalışan bilim adamlarımızın oluşturdukları bilgi birikimi ve deneyim, bilgiyi uygulama aşamasını çoktan geçerek, bilgiyi üretme ve bunu yayına noktasına ulaşmıştır. Bu noktada, büyük emek ile oluşturulan "Varillimi Üreme Teknikleri Temel Klinik ve Embriyolojik Uygulamalur" kitabının güzel bir örnek olduğunu söylemeyi ve başta Prof. Dr. Önder ÇELİK olmak üzere emeği geçen herkese içtenlikle teşekkür etmeyi bir borç kabul ediyorum.
   Doç. Dr. L. Cem DEMİREL
    
   Tüp bebek konusu sağlık tarihinde en hızlı ilerlemeler yaşanan konu aslında. Günümüzde anne adayları, tanı koyma yöntemlerindeki kolaylıklar, üretilen ilaçlara bağlı olarak kullanılan ilaç tedavi protokolleri ve uygulanabilirliği, laboratuvar alanındaki gelişmeler, bilgi ve tecrübenin artışı ve beraberindeki teknolojilerin gelişmesiyle ilk tüp bebek Lotıi.se Brovvn'ın annesinden daha şanslılar. Bu kitapla çocuk sahibi olamamakla başlayan sıkıntılara farklı hekimler tarafından, bilimsel düzeyi yüksek bir katkı yapıldı. Tamamı Türk hekimleri tarafından, hiçbir ayrıntısı atlanmaksızın, son gelişmeler ışığında yazılmış bu kitabı detaylarında okuyucusunu kaybettirmeden, içinde sayfa sayfa kendisini bulabileceği, ihtiyaca en iyi cevap olarak yazılmış değerli bir kitap olarak tanımlıyorum.
   Prof. Dr. Mustafa BAHÇECİ
    
   Otuz yılı aşan bir süre zarfında belki de hiç dünyaya gelemeyecek milyonlarca bebeğin doğumuna vesile olan üremeye yardımcı tedaviler ülkemizde 20 yılı aşkın bir süredir uygulanmaktadır. (Jerek bu sahada uzman olarak çalışanlar, gerekse bu konuyla ilgilenen uzman veya asistanlar için elinizde tuttuğunuz bu kitabın çok güncel, orijinal ve detaylı bir yapısı olduğu hemen göze çarpmaktadır. Konusunda uzman yazarların akıcı ve net bir şekilde görsel öğelerle destekledikleri bölümlerin okuyucuyu geniş bir çerçevede aydınlatacağına inanıyorum. Üreme tıbbına ülkemiz adına ciddi bir katkıda bulunacağına şüphe duymadığım bu kitapta katkım olmasından da ayrıca büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmeliyim.
   Doç. Dr. Ahmet Zeki IŞIK
    
   Kadın Hastalıkları ve Doğum asistanları ve uzmanlarının günümüzde artan infertilite tanı ve tedavi gereksinimlerine uygun şekilde alt yapı oluşturmalarına ve konuyu bir bütün olarak irdelemelerine önemli katkıda bulunacak olan bir kitap. İçerdiği konuların seçimi ve sistematik anlatımı nedeni ile infertil hastalara pratik yaklaşım için, konu ile ilgili hekimler tarafından el altında bulundurulmayı hak ediyor.
   Doç. Dr. Erdal AKTAN
    
    
   Editör: Prof. Dr. Önder ÇELİK
   ISBN: 9786053970934
   Teknik Özellikler
   Yazar:Önder ÇELİK
   Sayfa Sayısı:840
   Boyut:19X27
   Kapak Türü:Ciltli
   Basım Tarihi:2011
   Kargoya Veriliş Süresi:1-3 İş Gününde
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786053970934
   MarkaAkademisyen
   Stok DurumuVar
   9786053970934

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.