• Tüm Kategoriler
  • Alfa Yayınları Kurgusal Sözlük Kelime Ezberleten 12 Tekrarlı

   Fiyat:
   65,00 TL
   İndirimli Fiyat (%25,4) :
   48,50 TL
   Kazancınız 16,50 TL
   Havale / EFT:
   47,53 TL
   Kurgusal Sözlük
   "Dilleri var dilimize benzemez, demiş ozanımız. Şinasi Bademcioğlu, bir yabancı dille ana dili arasında ses benzerliklerinden yola çıkarak yabancı sözcüklere anlam karşılıkları bulmuş. Hem de güle oynaya. Böylece yabancı dili yaban olmaktan çıkarmış, dil öğrenmeyi eğlenceli bir oyuna dönüştürmüş. Kutlanmaya değer bir emek ürünü."
   Prof. Dr. Cevat Çapan

   "Şinasi Bademcioğlu'nun bu sözlük, modern anlayışın birçok yönlerini kendinde toplayan yeni sözlük anlayışım yansıtan bir çalışmadır. Sadece kelimeleri, kavramları değil onun ardındaki düşünceyi de, gülümseme dudaklarınızdan uçmadan öğreneceksiniz. Bu sözlükten dili öğrenmenin zevkine varanların sayısı her yeni gün biraz daha artacaktır."
   Doğan Hızlan

   "Şinasi Bademcioğlu'nun hazırladığı bu sözlük, bildiğimiz sözlüklerde olmayan bir şey yapıyor. Ses benzerliğinden yola çıkarak, İngilizce kelimenin akılda kalmasını sağlamak üzere, Türkçe kelimelerle bağ kuruyor. Böylece, bir eğlence öğesi de katmış oluyor,.."
   Prof. Dr. Murat Belge

   Kelime ezberleten 12 tekrarlı kurgusal sözlük kaç kelimeden oluşuyor?
   Kitapta 6000 kelime yer almaktadır.
   Kelimeler seçilirken nelere dikkat edildi?

   Kelime ezberleten 12 tekrarlı kurgusal sözlük TOEFL, KPDS, ÖYS, ÜDS, ve benzeri sınavlarda sıklıkla karşılaşılan soyut anlamlı ve akılda kolay kalmayan (heves, istek, üzülmek, morali bozuk olmak gibi) sözcüklerden oluşmaktadır.

   Kelime ezberleten 12 tekrarlı kurgusal sözlüğün diğer sözlüklerden farkı nedir?
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789752978041
   MarkaAlfa Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789752978041

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.