• Tüm Kategoriler
  • Amerikan Psikiyatri Birliği Psikiyatri için Kurul Sınavları Hazırlık ve Gözden Geçirme Kılavuzu

   Amerikan Psikiyatri Birliği Psikiyatri için Kurul Sınavları Hazırlık ve Gözden Geçirme Kılavuzu
   Görsel 1
   Fiyat:
   330,00 TL
   İndirimli Fiyat (%9,4) :
   299,00 TL
   Kazancınız 31,00 TL
   Havale / EFT:
   293,02 TL
   299.00 www.tercihkitabevi.com
   Amerikan Psikiyatri Birliği Psikiyatri için Kurul Sınavları Hazırlık ve Gözden Geçirme Kılavuzu
   Yoğunlaştırılmış niteliği sonucunda çocuk, ergen, erişkin ve yaşlıların psikiyatrik değerlendirme ve tedavileri konusunda zamana karşı yarışan uzmanlar anahtar bilgilere artık kolayca ulaşabilecekler.
   Bu kılavuz ayrıca psikiyatrinin güncel konularını hızlıca kavramak için de iyi bir araçtır. Editörler kısa ve özlü bir anlatım; ideal başlıklar ve alt başlıklar; bol miktarda resimlendirme kullanılması; ve hem doğru hem de yanlış yanıtlar için kapsamlı açıklamalar yapılan kurul sınavı tipindeki iki deneme sınavıyla bol miktardaki materyali etkili ve kolay sindirecek şekilde yapılandırmıştır.
   Bu güzel kitapta Dr. Bourgeois ve arkadaşları Amerikan Psikiyatri ve Nöroloji kurulu tarafından sertifikasyon aşamasında ki ile yüzyüze gelen her psikiyatriste çalışmak için üst düzey bir kaynak sunuyor ve bu tarz bir sınav için hazırlanma olanağı sağlıyor. Birçok sınavda çıkan sorulardan temel alınan Amerikan Psikiyatri Birliği Yayınevince basılan kitaplardan referanslar verilen bu kitapta sorular. ABPN formatında veriliyor ve hemen ardından doğru ve yanlış cevaplar daha detaylı tartışılıyor. Eski sınavlardan çalışmayı iyi bir yöntem olarak benimseyenler bu sorular ve tartışmaların oluşturacağı bilgi birikiminden memnun olacaktır. 
   Dr. Bourgeois ve arkadaşları netlik, kesinlik ve okunabilirliği çok iyi olan bir gözden geçirme kitabı hazırlamışlar. Çok iyi organize edilmiş, iyi bir şekilde resimlendirilmiş ve mükemmel gözden geçirme sorularıyla desteklenmiştir. 
   Bir psikiyatristin eğitim ve öğretimini tek, kapsamlı bir kaynak şeklinde özetlemek göz korkutan bir iştir ancak Amerikan Psikiyatri Birliği Psikiyatri için Kurul Sınavları Hazırlık ve Gözden Geçirme Kılavuzu sınava girecek adaylar için bunu yapıyor. 

   Bu kitabın organizasyonu hem klinik uygulamayı hem de sınavın kendisini yansıtmaktadır. 
   Önce temel bilimlerin bir gözden geçirmesi ile başlayan kitapta daha sonra tanısal yöntemlerle ilgili bölümler yer alıyor.
   Bunun ardından da tam spektrumda psikiyatrik bozukluklar, tedavi seçenekleri ve değerlendirmede özel konular ele alınmaktadır. Bu yaklaşım okuyucuların çalışmalarını yapılandırıp etkili bir şekilde gözden geçirebilir ve de sınava girme deneyimine hazırlık sağlar. 
   Kitabın kapsamı tamamıyla günceldir ve Amerikan Psikiyatri Birliğinin Psikiyatri Ders Kitabı, Amerikan Psikiyatri Birliğinin Nöropsikiyatri ve Davranışsal Sinirbilimleri Ders kitabı ve bunların “Temelleri” başlıklı uyarlamalarının son baskılarını yansıtmaktadır. 
   Ancak bu temel ders kitaplarının aksine özet, yoğunlaştırılmış ve odaklanmış yöntemde en önemli kavramları sunmaktadır ve önceki bilgiyi aydınlatıp konsolide etmeyi amaçlamaktadır. 
   Son olarak kitap iki tam deneme sınavı, toplamda 400 soru içermektedir ve karşılık gelen cevaplarla birlikte okuyucunun test sürecine alışması ve kendini değerlendirmesi amaçlanmaktadır.
   Çok kullanışlı ve kesinlikle otoritelerin yazdığı Amerikan Psikiyatri Birliği Psikiyatri için Kurul Sınavları Hazırlık ve Gözden Geçirme Kılavuzu sınavlara hazırlananlar için paha biçilmez bir araç sunmaktadır
    
   Çeviri Editörü: Doç. Dr. Nesrin DİLBAZ
   ISBN: 9789752775305
   Baskı Tarihi: 2014
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789752775305
   MarkaGüneş Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789752775305

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.