• Tüm Kategoriler
  • Anatomy Trains Myers TR

   Fiyat:
   575,00 TL
   Havale / EFT:
   563,50 TL
   Anatomy Trains Myers TR. 
    
   Anatomy Trains nedir?
   Geleneksel anatomik bakış açısı; uçtan uca, kemikten kemiğe uzanan izole kasları vurgular. Anatomy Trains miyofasyal kuvvet iletimi ve etkileri konusundaki anlayışımızı genişletir. Şöyle ki gerinim dağılımı, (hem sağlıklılarda hem de hastalarda) yaralanma alanından veya ağrılı bölgeden belli bir mesafe uzaklıkta olabilir.
   Bu kitap, miyofasyanın izlenebilir ‘meridyenlerini’ oluşturan fasyal ağ örgüsü içinde fonksiyonel olarak bütünleşmiş vücut sürekliliklerini açık bir şekilde anlatmaktadır. Stabilite, gerinim, gerginlik, fiksasyon, esneklik ve postural kompansyon bu hatlar üzerinden dağıtılmaktadır. Meridyen haritasına dayanan bu kitap, manuel ve hareket terapistlerine postür ve hareket fonksiyonunu iyileştirmek, geliştirmek için birçok yeni strateji sunmaktadır.
   Teorik olarak uygulayıcıya aşağıdaki faydaları sunar:
   Anatomy Trains sizin yaklaşımınız ne olursa olsun geçerlidir. Modeller tanındıktan sonra, bu meridyenler, hareket fasilitasyonuna  yönelik çeşitli terapötik ve eğitsel yaklaşımlar kullanarak değerlendirme ve tedavide rahatlıkla uygulanabilir.
   Teori, kas-iskelet sistemi anatomisi için daha güçlü "üç boyutlu” bir his oluştururken, günlük yaşamda ve fonksiyonel performansta tüm vücut paternlerindeki kompansasyon dağılımlarının değerlendirilebilmesini sağlar.
   Klinik olarak teoride, vücudun bir bölgesindeki ağrının, problemden uzak "sessiz alan” ile nasıl bağlantılı olabileceğini, bu durumun hangi yeni tedavi stratejilerini ortaya çıkardığını gösterir.

   Sayfa Sayısı316
   Yayın Tarihi2019
   Basım DiliTürkçe
   YazarThomas W. Myers
   Cilt DurumuCiltsiz
   Sayfa Sayısı316
   Cilt DurumuCiltsiz
   Yayın Tarihi2019
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786058373167
   MarkaQuintessence
   Stok DurumuVar
   9786058373167

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.