• Tüm Kategoriler
  • Ankara Nobel Tıp Kitabevi Sağlık Bilimleri İçin Tıbbi Terminoloji Rıfat Mutuş

   Fiyat:
   60,00 TL
   Havale / EFT:
   58,80 TL
   Terminolojinin ana amacı; herkes tarafından aynı şekilde kullanılan, yazılan, söylenen ve anlaşılan bir dil oluşturmaktır. Aynı meslek grubunu paylaşan insanların aynı dili kullanmasını sağlar. Bunun yanında sağlık mensuplarının yerli ve yabancı mesleki yayınları takip etmesini ve uluslararası alanda meslektaşlarıyla iletişim kurmasını kolaylaştırmaktadır.
   Bilimsel terminolojide, her bilim dalında günlük yaşamda pek kullanılmayan, kendine özgü kelimeler ya da terimler yer aldığı için, öğretilmesinde ve öğrenilmesinde çeşitli güçlükler bulunmaktadır. Bu terimlerin ezberlenerek öğrenilmesi hem çok zahmetli hem de verimsiz olmaktadır. Bu nedenle ezberleme dışında terminoloji açısından gerekli olan dil bilgisi verilerek ve terimlerin köklerine ön ve son ekler getirilerek terimler, onları meydana getiren yapılar açısından ayrı ayrı analiz edilmek suretiyle daha kalıcı ve daha kolay şekilde öğrenilebilir.
   Son yıllarda bilimsel ve teknolojik gelişmelerin çok hızlı olması nedeniyle, ölü bir dil olan Latince’ nin yetersiz kaldığı durumlar ortaya çıkmaktadır. Bu durumda da bilim dilinin ağırlıklı olarak İngilizce olması nedeniyle, tıbbi terimler içinde İngilizce kullanımlar da dikkat çekmektedir. Kullanılan bu İngilizce terimlere de kitapta yer verilmiştir.
   Teknik Özellikler
   Yazar:Komisyon
   Sayfa Sayısı:248
   Boyut:16x24
   Kapak Türü:Karton Kapak
   Baskı:1
   Basım Tarihi:2019
   Kargoya Veriliş Süresi:1-3 İş Gününde
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786057578402
   MarkaAnkara nobel
   Stok DurumuVar
   9786057578402

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.