Aristo Yayınları Bir Dilekçenin Anatomisi - A'dan Z'ye Dilekçe Nasıl Hazırlanır? M. Ufuk Tekin

  Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

  SUNUŞ

  Avukatlar ve akademisyenler tarafından, içinde her dava tipine uygun dilekçe örneklerinin bulunduğu çok sayıda kitap yazılmıştır. Biz avukatlar dilekçelerimizi hazırlarken bu kaynaklardan faydalanırız. Buradaki faydalanma, kitaptaki örnek dilekçenin olayımıza uyarlanarak aktarılmasından ibarettir. Bir başka deyişle dilekçeye ne yazacağımıza dairdir.

  Asıl ihtiyacımız olan ise dilekçeyi nasıl yazacağımızı bilmektir. Bunu öğretecek kaynak ise yok denecek kadar azdır. Bu kitap bunu hedeflemekte, tabiri caizse balık vermek yerine balık tutmayı öğretmeyi amaçlamaktadır.

  Umuyorum ki bu kitabı okuyan avukatlar dilekçe yazarken hangi hususlara dikkat etmeleri gerektiğini ve bu konuda doğru zannedilen yanlışların neler olduğunu bilecek, özünde dilekçeyi nasıl yazacaklarının bilgisine sahip olacaklardır.

  Eserin tüm avukatlara fayda sağlamasını umuyorum.

  7. BASKIYA ÖN SÖZ

  Kitabımın hukuk alanında klasikleşmiş bir eser haline gelişini büyük bir keyif ve gururla izliyorum.

  Bu aynı zamanda bana her yeni baskıda kitabı bir adım daha ileri götürmek konusunda bir sorumluluk yüklüyor. Bu sebeple bu baskıda da birtakım ekleme, çıkarma ve düzeltmeler yaptım.

  Kitabı bir adım daha ileriye taşımanın bir yönünün de kitaptaki hataları gidermek olduğunun bilincindeyim. Bu sebeple sıklıkla yaptığım çağrıyı yineleyerek kitabın son sayfasındaki e-posta hesabımdan veya sosyal medya hesaplarımdan bana ulaşıp kitapla ilgili eleştiri ve önerilerinizi iletmenizi önemle rica ediyorum.

  Diğer her şey gibi kâğıt fiyatlarının da fahiş miktarda zamlandığı dahası kâğıt tedarikinin de güçleştiği bu ortamda kitap fiyatları da ister istemez arttı. Maalesef bu konuda yazarın ya da yayınevinin yapabileceği bir şey yok.

  Okuyucuyla kitabın buluşmasının önündeki tüm engellerin kalktığı daha güzel yarınlarda buluşmak dileğiyle, kitabıma ilgi gösteren herkese teşekkürlerimi iletiyorum.

  Barkod : 9786258385588

  Yayın Tarihi : 2023 Ocak

  Kapak Türü : Karton Kapak

  Kağıt Türü : I.Hamur

  Baskı Sayısı : 7

  Sayfa Sayısı : 359

  Ebat : 14x21

  Takım :

  Dili : Türkçe

  Ekler :

  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786258385588
  MarkaAristo Yayınları
  Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  9786258385588

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.