Bates'in Fizik Muayene Ve Anamnez Alma Rehberi-Tufan Tükek

  Fiyat:
  1.330,00 TL
  Havale / EFT:
  1.303,40 TL
  DeĞerli MeslektaŞlarım;
  Tıp eğitiminin farklı bir boyut kazandığı günümüzde, farklı eğitim modellerine rağmen vazgeçemeyeceğimiz fizik muayenenin güncellenmesi, daha anlaşılır hale getirilmesi çok önemliydi. Yeni hekimlere fizik muayenenin öneminin anlatılması ve hekimlik sanatı için vazgeçilmez olduğunun aktarılması bizim için çok değerliydi. Bu amaçla fizik muayenenin temellerini anlatan kitabı tercüme ederek ülkemiz hekimlerinin hizmetine sunuyoruz.
  Laboratuvar ve görüntüleme alanında meydana gelen gelişmeler, yeni hastalıkların ortaya çıkması, yapay zekanın giderek yaygınlaşması, malpraktis davalarının artması hekimleri daha defansif yapmaya, daha az fizik muayene, daha çok tetkik istemeye yöneltmiştir. Oysa fizik muayene hekimlik uygulamalarının anamnez ile birlikte en temel ve en faydalı uygulamalarından biridir. Özellikle yeni yetişen genç hekimlerimize fizik muayene ve anamnezin önemini ve etkinliği daha iyi anlatmak gerekmektedir. Güncellenmiş ve kolay anlaşılır fizik muayene uygulamalarını anlatan kitapların değeri daha da artmıştır.

  Önceliğimiz ülkemiz hekimlerinin anamnez ve fizik muayenenin püf noktalarını daha iyi öğrenerek iyi hekimlik uygulamalarını başarı ile yapmalarını sağlamaktır. Bu amaçla çevirisini yaptığımız fizik muayene kitabımızın tüm hekimlerimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
  Prof. Dr. Tufan Tükek

  SBN :9786257291958
  Kategori :DAHİLİ TIP BİLİMLERİ, I?Ç HASTALIKLARI, TÜRKÇE TIP
  Yayınevi :İstanbul Tıp Kitabevleri
  Editör :   Tufan Tükek
  Baskı Yılı : 2022
  Sayfa Sayısı :1244
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786257291958
  Markaİstanbul Tıp
  Stok DurumuVar
  9786257291958

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.