Çocuk Sağlığında Astım Nermin Güler

  Fiyat:
  240,00 TL
  İndirimli Fiyat (%50) :
  120,00 TL
  Kazancınız 120,00 TL
  Havale / EFT:
  117,60 TL
  Çocukluk çağlarında astım, solunum yollarının en sık görülen kronik hastalığıdır. Prevalansı tüm dünyada artmaktadır. Ülkemizde de son dönemlerde astım'ın görülme sıklığı özellikle büyük şehirlerde hızla yükselmektedir. Hasta sayısı çoğaldıkça, verilen emek ve sağlık harcamaları gittikçe artmaktadır.
  Çocuklarda astım, karşımıza her vakada özgün bir şekilde çıkar. Çünkü çocuklarda hem solunum sistemi hem de immun sistem olgunlaşma halindedir. Ayrıca tanı için eldeki kanıtlar yeterli değildir, ilaç uygulamalarında zorluklar vardır ve tedavi edildiğinde alınan cevaplar farklılıklar göstermektedir. Hastalığın nasıl ortaya çıktığını ve şifaya nasıl ulaşılabileceğimizi tam bilemememize rağmen, tıp bilimi bize hastalığı nasıl kontrol altına alabileceğimizi gösterebilmiştir. Astımlı çocuklara bakan tüm hekimlerin astımın ne olduğunu bilmesi ve kontrol altına alınamamış olan astımlı hastaların belirti ve bulgularını anlaması gereklidir.
  Astım konusunda yapılan çalışmalar son yıllarda adeta bir patlama yapmıştır. Her yönü ile astımı aydınlatıcı makaleler sürekli olarak yayınlanmakta ve bu karmaşık hastalığa yönelik bilgilerimiz şaşırtıcı şekilde yön değiştirmektedir. Hastalığın patogenezi gittikçe anlaşılmakta, buna paralel olarak da son on yılda klinik takip ve tedavide hızla yol alınmaktadır.
  Bu kitapta astıma akılcı yaklaşım amaçlanmaktadır. Toplumda astımın azalması ve mevcut hastaların da en iyi şekilde tedavi olabilmesi için gerekli olan, ama dağınık kaynaklarda bulunan bilgiler bir kitapta toplanarak kolaylık sağlamaya çalışılmıştır. Bunun için öncelikle hastalığa neden olan yapısal ve fonksiyonel bozukluklar geniş şekilde ele alınmakta, önerilen güncel tedavilere temel oluşturan mekanizmalar irdelenmektedir. Astımın epidemiyoljisi ve sıklığını etkileyen risk faktörleri üzerinde durulmaktadır. Çevresel alerjenler ve irritanlar hakkında geniş gözlemlere dayanan bilgiler sunulmakta, korunma yolları bilimsel gerçeklere dayanarak tartışılmaktadır. Biz aktif olarak çalışan hekimler olarak güncel klavuzları bilmek ve uygulamak zorundayız . Bu kitapta güncel klavuzlar ele alınmış, pratik deneyimler de eklenerek konulara zenginlik getirilmiştir.
  Ayrıca özel problemleri olan ve özel tedavi gerektiren hastalara yaklaşımlar tartışılmaktadır. Tedavi uyumunu ve başarısını arttırmak, astımlı çocukların hayat kalitelerini düzeltmek için gereken yaklaşımlar ele alınmaktadır. Her gün bir yenilikle karşımıza çıkan ilaçlar, uygulamalar bunun yanında araştırılan ve geliştirilmekte olan ilaçlar konusunda da son bilgiler verilmeye alışılmaktadır. Çocuklarda astım hastalığının ortaya çıkmasını önleme konusunda ve astım Kaklarının gelişmesini engellemeye yönelik yapılmış çalışmalar sunulmaktadır. Bu amaçla her biri alerji konusunda çok deneyimli, çok sayıda bilimsel eser sahibi olan değerli yazarlar, konularını ayrıntılı şekilde hazırlayarak astımın değişik yüzlerinin daha kolay ve doğru anlaşılabilmesi için emek verdiler. Astımlı hastaları tedavi eden hekimlerin yoluna ışık tutmak için büyük gayret gösterdiler. Bu kitabın çıkabilmesi için yoğun işlerinin arasında zaman ayırarak destek oldular. Başta değerli hocam Prof. Dr. Ülker Öneş olmak üzere her birine tektekemek ve gayretleri için teşekkür ederim.
  Çocuk Sağlığında Astım kitabının yazılması için cesaret veren, her aşamasında desteklerini gördüğüm başta Mustafa Gökçe olmak üzere, Ümran Kurtay ve Akademi Yayınevinin tüm men-suplarına teşekkürü borç bilirim.
  Son olarak, bu kitabın, astımlı çocuklara bakan ve onları daha kaliteli bir hayata kavuşturmak için uğraşan tüm meslektaşlarıma günlük pratikleri sırasında yararlı olmasını dilerim.
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786055013769
  MarkaAkademi Yayıncılık
  Stok DurumuVar
  9786055013769

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.