• Tüm Kategoriler
  • Data Yayınları Bordo Kitap Mimar ve Mühendisin İnşaat El Kitabı

   Bu kitap, özellikle mimar ve inşaat mühendislerin mesleki çalışmalarda karşılaştıkları temel bilgi ve uygulama konularında karşılaştıkları kaynak eksikliğinin giderilmesi amacıyla hazırlanmıştır. Ayrıca kitap, mesleğine yeni başlamış mimar ve mühendislerin karşılaşabileceği yeni uygulama ve tekniklerdeki temel bilgi eksikliğini de ışık tutabilecek niteliktedir.
   Geniş bir literatür  desteğiyle; kitapta, yapı ve bina hakkında genel bilgiler; yapının inşasında takip edilecek işlemler, mimari ve betonarme statik proje düzenleme esasları, biyoharmoloji, yapı fiziği, yapı biyolojisi, tesisat işleri, yalıtım, kaplamalar, zemin mekaniği, temel inşaat, yapı malzemeleri, yapım teknolojileri, yapı elemanları, beton, ahşap, çelik, kent ve kentleşme, kentsel dönüşüm, restorasyon, prefabrikasyon, sağlık yapıları, eğitim yapıları, spor yapıları, sera yapıları, sosyo-kültürel yapılar, sığınma ve savunma yapıları, ulaştırma ve su yapıları gibi daha pek çok 138 konu başlığı bir bütün altında ele alınmıştır. Bu nedenle İnşaat El Kitabı ismi verilmiştir.
   Kitapta, inşaat sektöründe değişik konum ve pozisyonlarda aktif görev alanların güncel temel bilgi ve uygulamalar biyoharmolojinin kuramsal esasları dikkate alınarak yeni bir bakış açısıyla ele alınmıştır. Ayrıca kitap mevcut içeriği ile bu alanda derlenmiş kapsamlı çalışmalardan birisidir.

   Yazar    :    Dr. Cevdet Emin EKİNCİ
   Sayfa Sayısı    :1592
   Baskı Yılı    :    Şubat 2020
   Barkod    :    9786257951135
   Boyut    :    19,5 x 24,5
   Teknik Özellikler
   Yazar:Cevdet Emin Ekinci
   Kargoya Veriliş Süresi:1-3 İş Gününde
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257951135
   MarkaData Yayınları
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9786257951135

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.