Dermoskopi Atlası Fezal ÖZDEMİR, Ercan ARCA

  Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

  Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

  Bu atlasda kütanöz melanom ve diğer melanositik deri lezyonlarına, çeşitli keratinositik lezyonlar ve vasküler lezyonlara ait dermoskopik özellikler, tanı ve ayırıcı tanı açısından detaylandırılacak şekilde hazırlanarak sunulmuştur.

  “Dermoskopi Atlası”, hemen tamamında klinik fotoğrafların da ilave edildiği, dikkatle seçilmiş, 794 adet dermoskopik görüntü içermektedir.

  Baskıda, resimlerin orijinal hallerine eşdeğer olabilmesine özen gösterilmiş, yanısıra resimlere yerleştirilen Karekod yardımıyla, görüntüleri telefon veya tabletten, HD kalitesinde izleme olanağı sağlanmıştır.

  Bu atlasda

  Dermoskopik kriterlerin net olarak tanımlanması, görselleştirilmesi ve Türkçe’leştirilmesi ile öncelikle temel bilgilere yer verilmiştir.
  Sonrasında, spesifik deri lezyonlarının gövde ve ekstremite yerleşimleri yanısıra yüz, saçlı deri ve palmo-plantar bölge gibi özel lokalizasyonlardaki dermoskopik özellikleri ele alınarak, saç, tırnak ve mukoza gibi deri eklerine ait lezyonların ve sık görülen çeşitli inflamatuvar/infeksiyöz dermatozların tanı ve ayırıcı tanısındaki dermoskopik özellikler ve ipuçları da işlenerek, tam kapsamlı bir içerik ortaya konmuştur.
  Ana hedeflerden birisi olan güzel Türkçe’mizle hazırlanan orijinal bir atlas yaratma hedefine de ulaşılmıştır.

  “Dermoskopi Atlası”ndan yararlanılarak ortaya konabilen, özellikle malign deri tümörlerine ait her erken tanı, atlasın oluşturulmasındaki emeği değerli kılarak, hem yazarlarımızın hem okuyucu meslektaşlarımızın armağanı olacaktır.

  Yayınevi: Dünya Tıp Kitabevi
  ISBN: 9786059615150
  Sayfa Sayısı: 440
  Editör(ler): Prof. Dr. Fezal Özdemir
  Editör Yardımcısı: Prof. Dr. Mustafa Turhan Şahin, Prof. Dr. Işıl Karaarslan, Prof. Dr. Ercan Arca
  Dil: Türkçe
  Basım Yılı: 2017
  Ebat: 21x29,7 cm
  Kapak / Cilt: Sert Kapak
  Kâğıt Kalitesi: Kuşe Kâğıt
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786059615150
  MarkaDünya Kitabevi
  Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  9786059615150

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.