• Tüm Kategoriler
  • ELS Yayıncılık Test Your Vocabulary (Nesibe Sevgi Öndeş)

   Fiyat:
   69,00 TL
   İndirimli Fiyat (%26,1) :
   51,00 TL
   Kazancınız 18,00 TL
   Havale / EFT:
   49,98 TL
   ELS Test Your Vocabulary - Nesibe Sevgi Öndeş
   Bir dili öğrenmede düzlemsel bağlamda bir ayrışıma gidildiğinde, üç temel düzlemden söz etmek mümkün. Birinci düzlem, kavram birimi olarak adlandırılan sözcük bilgisi, ikincisi, anlam birimi olan cümle bilgisi ve üçüncü düzlem de yargı birimi denilen paragraf bilgisidir. Bu türden bir düzlemsel ayrıştırma, üç ayrı düzlem arasındaki geçişkenliği ve ilişkiyi yadsımak anlamına gelmemektedir. Her üç düzlem arasında da bu bağlamda hem dilsel hem de anlamsal bakımdan ilişki ve geçişkenlik kaçınılmazdır. Ancak kavram birimi olarak adlandırılan sözcük bilgisinin, diğer iki düzlemin temel taşlarını oluşturması açısından önemi çok daha fazladır.

   Elinizdeki kitap, yaklaşık on yıllık dönemde öYS-YDS, öSS-YDS, KPDS, üDS vb. sınavlarında çoklukla kullanılan sözcükler büyük bir titizlikle taranarak sözcük alanında bir başucu kaynağı olabilecek nitelikte hazırlanmıştır. TEST YOUR VOCABULARY, sözcüklerin hangi kavramları ifade ettikleri, cümle ve düşünsel bütünlük içinde nasıl bir değer kazandıkları, diğer sözcüklerle hangi bağlamda ilişkilendikleri ve bir bütün içindeki işlevleri üzerine yapılan nitelikli bir çalışmadır.

   özellikle, YDS, KPDS, üDS vb. İngilizce sınavlara ilişkin düşünüldüğünde, sözcük bilgisi daha da önem kazanmaktadır. çünkü, bu tür sınavlarda doğrudan sözcük bilginizi ölçen soruların yanı sıra,-paragraflarda, hatta soru köklerinde anlam ya da işlevini bildiğiniz sorularla karşılaşmak sizleri büyük ölçüde rahatlatacak ve başarınızı önemli ölçüde artıracaktır.

    
   Teknik Özellikler
   Yazar:Nesibe Sevgi Öndeş
   Sayfa Sayısı:168
   Boyut:19X27
   Kapak Türü:Karton Kapak
   Kargoya Veriliş Süresi:1-3 İş Gününde
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789759684969
   MarkaELS Yayıncılık
   Stok DurumuVar
   9789759684969

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.