ELS Yayıncılık Test Your Vocabulary (Nesibe Sevgi Öndeş)

  Fiyat:
  490,00 TL
  İndirimli Fiyat (%25,5) :
  365,00 TL
  Kazancınız 125,00 TL
  Havale / EFT:
  357,70 TL
  ELS Test Your Vocabulary - Nesibe Sevgi Öndeş
  Bir dili öğrenmede düzlemsel bağlamda bir ayrışıma gidildiğinde, üç temel düzlemden söz etmek mümkün. Birinci düzlem, kavram birimi olarak adlandırılan sözcük bilgisi, ikincisi, anlam birimi olan cümle bilgisi ve üçüncü düzlem de yargı birimi denilen paragraf bilgisidir. Bu türden bir düzlemsel ayrıştırma, üç ayrı düzlem arasındaki geçişkenliği ve ilişkiyi yadsımak anlamına gelmemektedir. Her üç düzlem arasında da bu bağlamda hem dilsel hem de anlamsal bakımdan ilişki ve geçişkenlik kaçınılmazdır. Ancak kavram birimi olarak adlandırılan sözcük bilgisinin, diğer iki düzlemin temel taşlarını oluşturması açısından önemi çok daha fazladır.

  Elinizdeki kitap, yaklaşık on yıllık dönemde öYS-YDS, öSS-YDS, KPDS, üDS vb. sınavlarında çoklukla kullanılan sözcükler büyük bir titizlikle taranarak sözcük alanında bir başucu kaynağı olabilecek nitelikte hazırlanmıştır. TEST YOUR VOCABULARY, sözcüklerin hangi kavramları ifade ettikleri, cümle ve düşünsel bütünlük içinde nasıl bir değer kazandıkları, diğer sözcüklerle hangi bağlamda ilişkilendikleri ve bir bütün içindeki işlevleri üzerine yapılan nitelikli bir çalışmadır.

  özellikle, YDS, KPDS, üDS vb. İngilizce sınavlara ilişkin düşünüldüğünde, sözcük bilgisi daha da önem kazanmaktadır. çünkü, bu tür sınavlarda doğrudan sözcük bilginizi ölçen soruların yanı sıra,-paragraflarda, hatta soru köklerinde anlam ya da işlevini bildiğiniz sorularla karşılaşmak sizleri büyük ölçüde rahatlatacak ve başarınızı önemli ölçüde artıracaktır.

   
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9789759684969
  MarkaELS Yayıncılık
  Stok DurumuVar
  9789759684969

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.