• Tüm Kategoriler
  • Evcil Hayvanlarda Zehirli Bitkiler

   Fiyat:
   240,00 TL
   Havale / EFT:
   235,20 TL
   Kargo Bedava
   Veteriner hekimlikte ve hayvan yetiştiriciliğinde zehirli bitkilerden kaynaklanan zehirlenmeler hakkında yazılmış en kapsamlı ve güncel yayın.
   Mümkün olduğunca güncel bilgiler, hem meslektaşlarımıza yönelik pratik yaklaşımlarla; hem de eğitim hayatındaki öğrencilerimize yönelik olarak sunuldu.
   Veteriner hekimlikte ve hayvan yetiştiriciliğinde zehirli bitkilerden kaynaklanan zehirlenmeler, geçmişte olduğu gibi günümüzde yaygınlık göstermektedir; dolayısıyla bu durum Zehirli Bitkilerin kapsamlı olarak incelenmesini öncelikli hale getirmiştir. Yapılan araştırmalarda, hayvanlarda bitkisel kaynaklı zehirlenmelerin (türlere göre değişmekle birlikte) çoğunlukla akut tipte gelişerek büyük çapta hayvan ölümlerine ve aynı zamanda canlı ağırlık artışında azalma, yaşam süresinde kısalma, yün ve süt kalitesinde bozulma gibi üretim kayıplarına neden olduğu bildirilmektedir. 
   Arkeolojik araştırmalar ilk çağ insanının çeşitli bitkisel kaynaklı zehirleri bildiklerini göstermiş ve bugün hala ilaç olarak kullanılan Hint Yağı Ağacı (R. communis) en eski yazılı toksikolojik kaynaklardan olan Ebers papirusunda yer almıştır. Bu papirusta ayrıca resmi devlet zehri olarak kabul edilmiş ve suçluları öldürmekte kullanılmış Baldıran (C. maculatum) ile Belladonna ve Opium alkaloidleri gibi zehirli maddelerin elde edilişine de rastlanmaktadır.

   Editör    :    Prof. Dr. Ender YARSAN
   Sayfa Sayısı    :    296
   Baskı Tarihi    :    2016
   Ebat    :    16 x 24 cm
   Kağıt    :    1.Hamur-Renkli
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789752776425
   MarkaGüneş Tıp
   Stok DurumuVar
   9789752776425

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.