• Tüm Kategoriler
  • Final, Denklik, Doktora Sınavlarına Hazırlık için Diş Hekimliği Soru ve Cevapları

   Fiyat:
   195,00 TL
   Havale / EFT:
   191,10 TL

   Bu kitap fikri "denklik" sınavına girecek olan bazı arkadaşlarımın "sık sık beni telefonla arayarak bazı soruların cevaplarını öğrenmek istemesi sonucu ortaya çıktı.

    

   Tıp eğitiminde "TUS" faktörünün oluşu bu tarz kitapların oldukça fazla sayıda piyasada bulunmasına neden olurken ne yazık ki diş hekimliği öğrencileri için benzeri bir örneği bulunmamaktadır. Kitapta yer alan bölüm-lerin her biri için kuşkusuz bir kitap yazılabilir. Ancak ilk kitap olması nedeni ile karma bir çalışmayı daha uygun gördüm.

    

   Türkiye'deki diş hekimliği müfredat programı incelendiğinde kitapta yer alan bölümlere ait derslerde ortalama olarak 300-350 adet konu işleniyor okluğu görülmektedir. Kitapta mümkün olduğunca hemen her konuya değinmeye çalıştım. Hiç değinmediğim konular olduğu gibi, diğerlerine göre daha çok soru sayısı olan konular da mevcuttur.

   Sorular hazırlanırken diş hekimliği müfredat programı tarafımca bazalınmıştır. Bununla beraber üniversitelerin diş hekimliği fakültesi öğrencileri için kaynak gösterdiği kitaplar ve literatür değeri taşıyan pek çok bilimsel makale ve kitap da kullanılmıştır. Kaynakçada, taranmış olan yüzlerce makale ve kitap arasından yalnızca alıntı yapılmış olanlar gösterilmiştir. Cevaplar, kabul edilen son bilimsel bilgiler esas alınarak hazırlanmıştır.

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786058856332
   MarkaQuintessence
   Stok DurumuVar
   9786058856332

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.