Futbol Hekimliği Ömer Faruk Taşer Bülent Bayraktar

  Fiyat:
  2.100,00 TL
  İndirimli Fiyat (%20) :
  1.680,00 TL
  Kazancınız 420,00 TL
  Havale / EFT:
  1.646,40 TL
  NEDEN FUTBOL HEKİMLİĞİ KİTABI?
  Bu soruya, FIFA ve UEFA’nın dünyanın en yaygın spor branşı olan futbol merkezli bir sağlık yaklaşımını öncelemek amacı ile ortaya attığı "Football Medicine" vurgusundan yola çıkarak, branşa özel risklerin, yaralanma mekanizmalarının, yaralanmaların değerlendirilmesinin ve tedavileri ile korunma yöntemlerinin merkeze alındığı ve ülkemizde de geniş kitlelerin ilgisini çeken bu branş üzerinden tüm sporcularla ilgili yaralanmaların bilgilerine ulaşılabilecek bir kitap olması hedeflendiği için diyerek cevap verebiliriz.
  Sporcu sağlığı ile ilgili Türkçe kaynak eksikliğini göz önüne alarak, sahada futbolcu sağlığı ile ilgili çalışan hekimlerle bu konu üzerinde çalışmayı planlayan genç meslektaşlarımıza destek olmak ve ihtiyaç duyulan pratik başvuru kaynağı olacak bir temel kitabı oluşturmak amacıyla, 131 öğretim üyesi ve alanında uzman hekim ile birlikte, 150 konu başlığı tüm detayları ile kaleme alınarak uzun ve zahmetli bir çalışma sonucu bu alandaki büyük boşluğu dolduracak olan "Futbol Hekimliği Kitabı" tıp dünyasına kazandırıldı.
  Bu kitap, bir hekimin sporcu sağlığı ile ilgili ihtiyaç duyabileceği bilgiler ve karşılaşabileceği spor yaralanmaları, herkesin ilgi duyduğu ve ülkemizdeki en popüler spor branşı olan futbol üzerinden tüm sporcuları da kapsayacak şekilde yazılmıştır.
  Genel bilgilerin işlendiği ilk kısımdan sonra her bölgeye ait sık görülen yaralanmalar tek tek konunun uzmanı hekimler tarafından kaleme alınmıştır. Her bir yaralanma olgu sunumu üzerinden anlatılmış olup ilgili yaralanmanın tanımı, etkilenen anatomik yapı, yaralanma mekanizması, yaralanmanın hikayesi, klinik değerlendirme, radyolojik değerlendirme, ayırıcı tanı, tedavi, rehabilitasyon programı ve spora dönüş başlıkları altında okuyucuya sunulmuştur. Yaralanma ile ilgili özet ve en önemli konular “Klinik Anahtar Noktalar” başlığı altında ayrıca verilmeye çalışılmıştır.

  Yayım Tarihi9/2019
  EditörProf. Dr. Ömer Faruk Taşer , Prof. Dr. Bülent Bayraktar
  Yazar-
  YayıneviNobel Tıp Kitabevleri
  ISBN9786053354512
  Cilt / Sayfa Sayısı1 Cilt / 920 Sayfa
  Baskı Sayısı1
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786053354512
  MarkaNobel Tıp
  Stok DurumuVar
  9786053354512

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.