Gabbard’s Treatments of Psychiatric Disorders (TÜRKÇE)

  Fiyat:
  756,00 TL
  İndirimli Fiyat (%53,8) :
  349,00 TL
  Kazancınız 407,00 TL
  Havale / EFT:
  342,02 TL
  Aynı Gün Kargo
  Bu kitapta sıkıntıdaki bir hasta için daha fazlasını arayan akıl hastalığı olan kişilerle ilk kez karşılaşan bir öğrenciden deneyimli bir psikiyatriste kadar her okuyucunun bulabileceği bir bakış açısı mevcut.
   
  Bu kapsamlı kitap çok sayıda psikiyatrist yazar tarafından hazırlanan bölümler sunmaktadır. Alanın uzmanları, tadavi hakkında en güncel ve güvenilir bilgiyi arayan klinisyenler ile psikiyatrik tedaviler ve dayandığı kanıtları daha iyi anlamak isteyen aileler için yararlı olacaktır. Bu itibarlı ve kapsamlı kitabın psikiyatrik bozuklukların tedavisi ile ilgili kişiler tarafından yaygın olarak kullanılacağı kesindir.
   
  Bu pskiyatrik tedavilerin mükemmel, kapsamlı ve güncel bir gözden geçirmesidir.
   
  Her başlık alanında tanınmış yazarlar tarafından yanı sıra sürekli tıp eğitimine devam eden klinisyenlere de şiddetle tavsiye edilir.
   
  Gabbard Psikiyatrik Bozuklukların Tedavisi, yaptığı üç baskı aracılığıyla psikiyatrik uygulamaların bütününü modern klinik uzmanlığı yansıtan bir şekilde daha ulaşılabilir bir biçimde sunmaktadır. 160’ın üzerindeki yazar, ilk elden elde ettikleri deneyim ve içgörülerini, psikiyatirnin spesifik bozukluklarına ilişkin tüm önemli tedavileri yalnızca gözde uygulamalara odaklanmadan, çoğulcu bir yaklaşımla modern bir metin aracılığıyla sunmaktadır. Her bir bölüm tümüyle gözden geçirilmekle kalmamış, ayrıca hastalık-bazlı tedavilerin kalbine doğrudan giden bir biçimde tek bir ciltte sunulabilmek üzere yeniden organize edilmiştir.
   
  Okuyucuların en çok ihtiyaç duydukları tedavi bilgisini yoğunlaştırmak amacıyla titizlikle gözden geçirilen kitap, kognitif, psikotik ve duygudurum bozukluklarından yeme bozuklukları, uyku bozuklukları ve dürtü kontrol bozukluklarına kadar bütün hastalık spekturumunu kapsaması amacıyla DSM-IV-TR2’ye uygun şekilde organize edilmiştir. Bu yenide baskıda, demans daha kapsamlı bir şekilde sunulmuş, madde kötüye kullanımı ile ilgili materyal yeniden organize edilmiş, şizofreni hakkındaki son araştırmalar ve kişilik bozukluklarının anlaşılmasındaki son gelişmeler aktarılmıştır. Akıl sağlığı alanında çalışan klinisyenler için zorunlu bir mihenk taşı ve öğrenciler için çok önemli bir kaynak eser olan bu kitap şimdi çok daha kullanışlı bir klinik araç haline gelmiştir.
   
  ISBN    9786054089291
  Sayfa Sayısı    996
  Kitap Dili    TÜRKÇE
  Yazar(lar)    Köksal Alptekin
  Çeviri Editörleri: Prof. Dr. Köksal ALPTEKİN, Doç. Dr. Özgür ÖZTÜRK
  ISBN: 9786054089291
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786054089291
  MarkaVeri Medikal Yayınları
  Stok DurumuVar
  9786054089291

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.