Gazi Yayınları Maliyet ve Yönetim Muhasebesi Kamil Büyükmirza

  Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

  Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

  Basım Tarihi: 2021
  Baskı Sayısı: 24. Baskı 
  Boyut: 20X28
  Kağıt Türü: 1. Hamur, Renkli Basım
  Sayfa Sayısı: 885 Sayfa
   
  Bu kitap, muhasebe meslek mensubuna, tekdüzen muhasebe sistemine göre giderleri nasıl saptayıp kaydedeceğini, birim maliyetlerini ne şekilde hesaplayacağını ve bunların analizi yoluyla yönetsel çalışmalara ışık tutacak bilgileri nasıl üreteceğini; işletme yöneticisine ise bu bilgileri çeşitli değerlendirme ve kararlarında ne şekilde kullanabileceğini göstermek amacıyla kaleme alınmıştır. 

  Yönetim muhasebesi, adından da anlaşılacağı üzere, "işletme yönetimi" ile
  "muhasebe" arasında köprü işlevi gören muhasebe koludur. Maliyet muhasebesi ise yönetim muhasebesinin bir alt bölümü olarak irdelenebilir. Bu bakımdan, maliyet ve yönetim muhasebelerinin incelenmesini hedef alan bir yapıtta, her şeyden önce işletme yönetimi ve muhasebe kavramlarına kısaca bir göz atmak, sonra da yönetim muhasebesinin gerek "muhasebe", gerekse "işletme yönetimi" ile bağlantılarını belirleyerek, niteliğini saptamak uygun düşecektir.
   Yönetim muhasebesi, adından da anlaşılacağı üzere, 'işletme yönetimi' ile 'muhasebe' arasında köprü işlevi gören muhasebe koludur. Maliyet muhase-besi ise yönetim muhasebesinin bir alt bölümü olarak irdelenebilir. Bu bakımdan, maliyet ve yönetim muhasebelerinin incelenmesini hedef alan bir yapıtta, her şeyden önce işletme yönetimi ve muhasebe kavramlarına kısaca bir göz atmak, sonra da yönetim muhasebesinin gerek 'muhasebe', gerekse 'işletme yönetimi' ile bağlantılarını belirleyerek, niteliğini saptamak uygun düşecektir.
   
  Konu Başlıkları
  Yönetim Muhasebesine Giriş
  Maliyet Sistemi
  Maliyet Analizleri
  Planlama ve Kontrol Sistemleri
  Tamamlayıcı Ek Bilgiler
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786257358101
  MarkaGazi Kitabevi
  Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  9786257358101

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.