• Tüm Kategoriler
  • Gazi Yayınları Maliyet ve Yönetim Muhasebesi Kamil Büyükmirza

   Fiyat:
   360,00 TL
   İndirimli Fiyat (%20) :
   288,00 TL
   Kazancınız 72,00 TL
   Havale / EFT:
   282,24 TL
   Kargo Bedava
   Basım Tarihi: 2021
   Baskı Sayısı: 24. Baskı 
   Boyut: 20X28
   Kağıt Türü: 1. Hamur, Renkli Basım
   Sayfa Sayısı: 885 Sayfa
    
   Bu kitap, muhasebe meslek mensubuna, tekdüzen muhasebe sistemine göre giderleri nasıl saptayıp kaydedeceğini, birim maliyetlerini ne şekilde hesaplayacağını ve bunların analizi yoluyla yönetsel çalışmalara ışık tutacak bilgileri nasıl üreteceğini; işletme yöneticisine ise bu bilgileri çeşitli değerlendirme ve kararlarında ne şekilde kullanabileceğini göstermek amacıyla kaleme alınmıştır. 

   Yönetim muhasebesi, adından da anlaşılacağı üzere, "işletme yönetimi" ile
   "muhasebe" arasında köprü işlevi gören muhasebe koludur. Maliyet muhasebesi ise yönetim muhasebesinin bir alt bölümü olarak irdelenebilir. Bu bakımdan, maliyet ve yönetim muhasebelerinin incelenmesini hedef alan bir yapıtta, her şeyden önce işletme yönetimi ve muhasebe kavramlarına kısaca bir göz atmak, sonra da yönetim muhasebesinin gerek "muhasebe", gerekse "işletme yönetimi" ile bağlantılarını belirleyerek, niteliğini saptamak uygun düşecektir.
    Yönetim muhasebesi, adından da anlaşılacağı üzere, 'işletme yönetimi' ile 'muhasebe' arasında köprü işlevi gören muhasebe koludur. Maliyet muhase-besi ise yönetim muhasebesinin bir alt bölümü olarak irdelenebilir. Bu bakımdan, maliyet ve yönetim muhasebelerinin incelenmesini hedef alan bir yapıtta, her şeyden önce işletme yönetimi ve muhasebe kavramlarına kısaca bir göz atmak, sonra da yönetim muhasebesinin gerek 'muhasebe', gerekse 'işletme yönetimi' ile bağlantılarını belirleyerek, niteliğini saptamak uygun düşecektir.
    
   Konu Başlıkları
   Yönetim Muhasebesine Giriş
   Maliyet Sistemi
   Maliyet Analizleri
   Planlama ve Kontrol Sistemleri
   Tamamlayıcı Ek Bilgiler
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257358101
   MarkaGazi Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9786257358101

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.