• Tüm Kategoriler
  • Gözlem Yayınevi KDV-İstisnalar ve İadeler Kemal Oktar

   Fiyat:
   325,00 TL
   İndirimli Fiyat (%8) :
   299,00 TL
   Kazancınız 26,00 TL
   Havale / EFT:
   293,02 TL
   Kargo Bedava
   Sunuş'tan
   Yürürlüğe gireli 32 yıl olan, bu nedenle yaşı itibariyle “genç” vergiler arasında yer alan KDV, Türk vergi sistemimizin temel vergilerinden biri olmuştur. Bu sürede KDV uygulamasında, vergi istisnası hükümleri ve iade prosedürleri de dahil olmak üzere birçok değişiklik yapılmıştır. Başlangıçta sadece temel gıda maddeleri için sıfır oran belirlenmek suretiyle başlayan indirimli oran uygulaması, günümüzde %1 ve %8 olarak iki farklı listedeki yüzlerce mal ve hizmeti kapsamına alır hale gelmiştir. Keza başlangıçta sınırlı birkaç işlemde vergi güvenliği amacıyla uygulanmaya başlanan KDV tevkifatı bugün başlı başına bir müessese haline gelmiştir.
   KDV uygulamasını tümüyle ele almak üzere yola çıkmış olmamıza rağmen, öncelikle en çok değişikliğe uğrayan ve bu nedenle karmaşık bir yapı gösteren istisnalar ve iadeler konusunu kitaplaştırmıştık. Zaman içinde iade hakkı doğuran işlemlere dahil edilen indirimli oran ve tevkifat uygulaması da kitabın içeriğine eklenmişti. Ancak aradan onbeş yıl geçmiş olmasına rağmen, kitabı tüm KDV uygulamasını kapsayacak şekilde bütünlemeyi değil, içeriğindeki konuları güncellemeyi başarabiliyoruz. Bunda, diğer vergi kanunlarında olduğu gibi KDV mevzuatında da sürekli yenilik ve değişiklik yapılmasının rolü büyüktür.
   Bu çalışmada, mevzuat ve vergi idaresince tayin olunan özelgeler ışığında KDV uygulamasına ilişkin açıklamalar yapılmıştır. Ayrıca KDV istisnalarının özellikleri teorik açıdan değerlendirilmek suretiyle, uygulamaya yönelik yorumlarımız da yer almaktadır.  Kitabın mükellefler, müşavirler, denetmenler ve mali idarede çalışanların yanı sıra KDV konusunda akademik çalışma yapanlara da yardımcı olabileceği düşünülmektedir.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789758899173
   MarkaGözlem Yayıncılık
   Stok DurumuVar
   9789758899173

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.