• Tüm Kategoriler
  • Güneş Tıp Kitabevi Yoğun Bakım Uygulamalarında Ultrasonografi + DVD

   Fiyat:
   120,00 TL
   Havale / EFT:
   117,60 TL
   Yoğun bakımda ultrasonografinin güvenli ve doğru kullanımı için en temel faktör eğitim ve uygulayıcı deneyimidir. Ne var ki, bu konuda hali hazırda kaynakların yetersizliği söz konusudur. Bu kitap, yoğun bakımlarda görev alan uygulayıcılara, yatak başı ultrasonunun temel ilkelerinden başlayarak, sonoanatomi ve klinik kullanım ile ilgili kanıtlara dayalı bilgileri sunmayı amaçlayan ilk Türkçe kaynak olma özelliğini taşımaktadır. 

   Bölümlerde kritik hastalarda ultrasonografi ile tüm sistemlerin ve genel olarak sıvı durumunun ayrıntılı olarak değerlendirilmesinden, şok veya travma gibi klinik senaryoların yönetilmesinden ve girişimsel işlem uygulamalarından bahsedilmektedir.

   Yatak başı ultrasonografisi son yıllarda günlük pratikte klinik uygulamaya hızla girmiş olup, kritik hastanın yönetimi için yatak başında kullanımına olan ilgi giderek artmaktadır.

   Ultrasonografi teknolojisindeki ilerlemeler ve görüntü kalitesindeki artış yoğun bakım pratiğine yeni kazanımları beraberinde getirmiştir.   Yoğun bakım ortamında belirli klinik soruları yanıtlamak için yatak başında hızlı değerlendirmeye olanak sağlaması ve tekrarlanabilir olması ultrasonografinin belirgin avantajlarıdır.

   Ultrasonografi girişimsel işlemlerin daha güvenli uygulanmasını sağlarken, günlük taramalar ile klinisyeni hastalara daha da yaklaştıran bir teknoloji ürünü halini almıştır. Yoğun bakım uzmanı, diğer disiplerden farklı olarak tüm organ sistemlerini global olarak değerlendirmesi gerekmektedir. Bu nedenle, ultrasonografiyi yaygın olarak kullanabilme yetisini geliştirmelidir.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789752777651
   MarkaGüneş Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789752777651

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.