• Tüm Kategoriler
  • Hareket Bozuklukları, İlkeler ve Uygulamalar + DVD Cenk Akbostancı

   Fiyat:
   399,00 TL
   İndirimli Fiyat (%50,1) :
   199,00 TL
   Kazancınız 200,00 TL
   Havale / EFT:
   195,02 TL
   Aynı Gün Kargo
   Bu monografınteşvikgücü 1990 yılındanbuyana her yazaralıksızolarak Aspen, Colorado’dadüzenlenen, “KlinikUygulacılariçinHareketBozuklukları” adlısürekli tıp eğitimikursunungösterdiğibaşarıdangelmektedir. Bu kursu, Londra Queen Square NörolojiEnstitüsübaşkanıProfesör C. David Marsden, Dsc, MB, FRCP ilebaşlattık.Aramızdaeşitbirşekildebölerek, hareketbozukluklarıalanınıntümkonularını, nörologlarınpratikuygulamalarındakarşılaşabilecekleriçeşitlihareketbozukluklarınıgösterenvideolareşliğindedörtyarım-günlükbirsüredesunmayıplanlamıştık.
   Kurs, giderekdahapopüleroldukça, her yıldüzenliolarakgüncellediğimizkursmüfredatınıkullanarakbirhareketbozukluklarıkitabıoluşturmayakararverdik.Kitabın, farklıyazarlartarafındanhazırlanankonularınbirarayagetirilmesindenziyade, yazıveedisyonaşamalarınınüçümüzarasındako-otörlerolarakpaylaşıldığıbütünselbirçalışmaolarakyapılandırılmasınakararverdik.  Projebaşladı, ancak 29 Eylül 1998’de ProfesörMarsden’invakitsizölümüyleyarıdakaldı.
   Aspen kursunadevametmeküzere, Bethesda, Maryland’debulunanUlusalNörolojikHastalıklarıveİnmeEnstitüsü’nünİnsan Motor KontrolÜnitesi’ndegörevli Mark Hallet, MD (kendisiProfesörMarsden’denhareketbozukluklarınınklinikfizyololojisialanındaeğitimalmıştır) venörofarmakolog Peter Jenner, PhD’yi (kendisiProfesör Marsden ileuzunsüreçalışmıştır) ekibekatılmalarıveçoğunluğuProfesör Marsden tarafındanverilendersleribizlerlepaylaşmalarıiçindavetettik. Takipedenyıllarda Dr. Hallettve Dr. Jenner, müfredatınbaşlangıçta Dr. Marsden tarafındanyazılmışolankonuyusürekligüncelleyipilavebaşlıklarlazenginleştirdiler.
   Kitapprojesiniyenidenelealdığımızda, bütünsellikprensipinidörtyazartarafındanyazılantümkonularınedisyonsorumluluğunuüstlenerekkorumayakararverdik.DrHallettveDrJenner’ekitabakatkılarındandolayıminnettarızvekitabın son halinintümsorumluluğunuüstleniyoruz.Ayrıca, Elsevier’inSağlıkBilimleriBölümüYayınDirektörü Susan F. Pioli’yeyolgöstericiliğivecesaretlendiriciliğiiçinve Joan Vidal’eeditöryaluzmanlığıveprofesyonelliğiiçinteşekkürederiz.
   Katkıdabulunanlarilebirliktebizler, yakınarkadaşımızvemeslektaşımız David Marsden’leyıllarboyupaylaştığımızentellektüelvekişiseliletişimiçoközlüyoruz.Bu kitabıonunanısınaithafediyoruzvekitabınortayaçıkmasınıtakibenhareketbozukluklarının en önemligüncelkonularınınanlaşılmasınısağladıkçaonumemnunedeceğineinanıyoruz.
   Metin, Aspen kursundadüzenlendiğigibi, üçbölümeayrılmıştır: gözdengeçirme, hipokinetikhastalıklarvehiperkinetikhastalıklardır. Kitabıneşliğinde, Aspen kursundagösterilenvideolarıgenişleterekhazırladığımızvehareketbozukluklarınınzenginfenomenolojisiveetiyolojisiniyansıtanvenörolojininterapötikyönelimi en yüksekolanbuuzmanlığınagörselbirkılavuzluksağlayacağınainandığımızbir video ekisunulmuştur.Okuyucuların, kitabımızıkapsamlı, güncelveeğlencelibulacaklarınıümitediyoruz.
   Stanley Fahn, MD
   Joseph Jankovic, MD
   ISBN:9789758081028
   Yayınevi:Rotatıp Kitabevi
   Yazar:Stanley Fahn Joseph Jankovic Mark Hallett Peter Jenner Bpharm (Hons) FRPharms PhD DSc
   Çeviri Editörü:Prof. Dr. Cenk Akbostancı
   Basım Yeri:Ankara
   Basım Yılı:2008
   Baskı Sayısı:1
   Sayfa Sayısı:666
   Kağıt Türü:90 gram Küşe
   Ebat:21,5 x 28,5 cm
   Cilt:Sert Kapak
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789758081028
   MarkaVeri Medikal Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789758081028

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.