Hareket Bozuklukları, İlkeler ve Uygulamalar + DVD Cenk Akbostancı

  Fiyat:
  540,00 TL
  İndirimli Fiyat (%35,4) :
  349,00 TL
  Kazancınız 191,00 TL
  Havale / EFT:
  342,02 TL
  Aynı Gün Kargo
  Bu monografınteşvikgücü 1990 yılındanbuyana her yazaralıksızolarak Aspen, Colorado’dadüzenlenen, “KlinikUygulacılariçinHareketBozuklukları” adlısürekli tıp eğitimikursunungösterdiğibaşarıdangelmektedir. Bu kursu, Londra Queen Square NörolojiEnstitüsübaşkanıProfesör C. David Marsden, Dsc, MB, FRCP ilebaşlattık.Aramızdaeşitbirşekildebölerek, hareketbozukluklarıalanınıntümkonularını, nörologlarınpratikuygulamalarındakarşılaşabilecekleriçeşitlihareketbozukluklarınıgösterenvideolareşliğindedörtyarım-günlükbirsüredesunmayıplanlamıştık.
  Kurs, giderekdahapopüleroldukça, her yıldüzenliolarakgüncellediğimizkursmüfredatınıkullanarakbirhareketbozukluklarıkitabıoluşturmayakararverdik.Kitabın, farklıyazarlartarafındanhazırlanankonularınbirarayagetirilmesindenziyade, yazıveedisyonaşamalarınınüçümüzarasındako-otörlerolarakpaylaşıldığıbütünselbirçalışmaolarakyapılandırılmasınakararverdik.  Projebaşladı, ancak 29 Eylül 1998’de ProfesörMarsden’invakitsizölümüyleyarıdakaldı.
  Aspen kursunadevametmeküzere, Bethesda, Maryland’debulunanUlusalNörolojikHastalıklarıveİnmeEnstitüsü’nünİnsan Motor KontrolÜnitesi’ndegörevli Mark Hallet, MD (kendisiProfesörMarsden’denhareketbozukluklarınınklinikfizyololojisialanındaeğitimalmıştır) venörofarmakolog Peter Jenner, PhD’yi (kendisiProfesör Marsden ileuzunsüreçalışmıştır) ekibekatılmalarıveçoğunluğuProfesör Marsden tarafındanverilendersleribizlerlepaylaşmalarıiçindavetettik. Takipedenyıllarda Dr. Hallettve Dr. Jenner, müfredatınbaşlangıçta Dr. Marsden tarafındanyazılmışolankonuyusürekligüncelleyipilavebaşlıklarlazenginleştirdiler.
  Kitapprojesiniyenidenelealdığımızda, bütünsellikprensipinidörtyazartarafındanyazılantümkonularınedisyonsorumluluğunuüstlenerekkorumayakararverdik.DrHallettveDrJenner’ekitabakatkılarındandolayıminnettarızvekitabın son halinintümsorumluluğunuüstleniyoruz.Ayrıca, Elsevier’inSağlıkBilimleriBölümüYayınDirektörü Susan F. Pioli’yeyolgöstericiliğivecesaretlendiriciliğiiçinve Joan Vidal’eeditöryaluzmanlığıveprofesyonelliğiiçinteşekkürederiz.
  Katkıdabulunanlarilebirliktebizler, yakınarkadaşımızvemeslektaşımız David Marsden’leyıllarboyupaylaştığımızentellektüelvekişiseliletişimiçoközlüyoruz.Bu kitabıonunanısınaithafediyoruzvekitabınortayaçıkmasınıtakibenhareketbozukluklarının en önemligüncelkonularınınanlaşılmasınısağladıkçaonumemnunedeceğineinanıyoruz.
  Metin, Aspen kursundadüzenlendiğigibi, üçbölümeayrılmıştır: gözdengeçirme, hipokinetikhastalıklarvehiperkinetikhastalıklardır. Kitabıneşliğinde, Aspen kursundagösterilenvideolarıgenişleterekhazırladığımızvehareketbozukluklarınınzenginfenomenolojisiveetiyolojisiniyansıtanvenörolojininterapötikyönelimi en yüksekolanbuuzmanlığınagörselbirkılavuzluksağlayacağınainandığımızbir video ekisunulmuştur.Okuyucuların, kitabımızıkapsamlı, güncelveeğlencelibulacaklarınıümitediyoruz.
  Stanley Fahn, MD
  Joseph Jankovic, MD
  ISBN:9789758081028
  Yayınevi:Rotatıp Kitabevi
  Yazar:Stanley Fahn Joseph Jankovic Mark Hallett Peter Jenner Bpharm (Hons) FRPharms PhD DSc
  Çeviri Editörü:Prof. Dr. Cenk Akbostancı
  Basım Yeri:Ankara
  Basım Yılı:2008
  Baskı Sayısı:1
  Sayfa Sayısı:666
  Kağıt Türü:90 gram Küşe
  Ebat:21,5 x 28,5 cm
  Cilt:Sert Kapak
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9789758081028
  MarkaVeri Medikal Yayınları
  Stok DurumuVar
  9789758081028

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.