Hemşirelik Tanıları El Kitabı Firdevs Erdemir ,Gülengün Türk

  Fiyat:
  565,00 TL
  İndirimli Fiyat (%20,4) :
  450,00 TL
  Kazancınız 115,00 TL
  Havale / EFT:
  445,50 TL
  Hemşirelik mesleğinde süre giden hızlı değişimin gereklerini yansıtan Lynda Carpenito’nun bu saygın kaynağının 15. Baskısı (Türkçeleştirilmiş 4. Baskı), hemşirelik tanısı, hemşirelik sürecindeki rolü ve klinik alana uygulanması konusunda tam bir rehberlik sunmaktadır. Hemşirelik tanıları, hemşirelik bilimini ve sanatını tanımlar; Bu önemli kitap, hemşirelik öğrencilerine ve hemşirelere, tanısal değerlendirme kriterlerinden belirli girişimlere kadar yaratıcı klinik hemşirelik uygulamaları için gereksindikleri bilgileri sağlar.

  15. Baskıda (Türkçeleştirilmiş 4. Baskıda) Öne Çıkan Özellikler:
  • A’dan Z’ye güncel hemşirelik tanılarına yönelik kapsamlı bir rehber, NANDA International tarafından onaylanan en son tanıları içerir.
  • Her bir NANDA-I tanısı ile birlikte ilgili NIC (HGS) Hemşirelik Girişimleri ve NOC (HSS) Hemşirelik Sonuçları listelenmiştir; NANDA-I tanıları güncellenmiştir.
  • Yazarın Notları, öğrencilerin tanının ardındaki kavramı anlamalarına, bir tanıyı diğerinden ayırt etmelerine ve tanı hatalarını önlemelerine yardımcı olur.
  • "Carpenito’nun İpuçları” gerekli durumlarda belirli bir bakım ilkesini, tartışmalı bir konuyu ya da etik bir güçlüğü vurgulamak için yazarın notlarından oluşur.
  • Belirli bir popülasyona (yaşlı yetişkin, çocuk, anne ve kültürlerarası) göre gruplandırılmış hemşirelik girişimleri ve temel kavramlar gruplar arasındaki farklılıkların açıklığa kavuşturulmasına yardımcı olur.
  • Bölüm 3: Kollobratif (ortak) Problemler bir el kitabı şeklinde düzenlenmiştir. Bu bölüm , bireyin optimal bakımı için hemşirelik tanılarının ve bakımının diğer sağlık uzmanlarının çabalarıyla nasıl bütünleştirileceğini gösterir.
  • Bölüm 4’de yaygın görülen klinik durumlar altında ilgili kollobratif (ortak) problemler ve hemşirelik tanıları verilmektedir.
  • Hemşirelik Tanı Dizini, tanıların bir bakışta, hızlı ve kolay bir şekilde bulunmasını sağlayan alfabetik referans sağlar.

  Anımsatıcı Laminat Kart- Fonksiyonel Sağlık Örüntülerine göre gruplandırılmış tanılar elinizde kullanışlı, hızlı bir kaynak ÇEVİRENİN ÖNSÖZÜ- Hemşirelikte tanılama ve NANDA Taksonomisi II yapısı hakkında genel bilgiler.

  Hemşirelik Tanıları El Kitabı
  Yayım Tarihi 10/2022
  ÇevirmenProf. Dr. Firdevs Erdemir , Prof. Dr. Gülengün Türk
  YazarCarpenito
  YayıneviNobel Tıp Kitabevleri
  ISBN9786053355991
  Cilt / Sayfa Sayısı1 Cilt / 1008 Sayfa

   
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu9786053355991
  MarkaNobel Tıp
  Stok DurumuVar
  9786053355991

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.